برای کارایی بهتر تمام دستگاه ها لازم است که دستورالعمل و نحوه استفاده از آن را بدانید. دستگاه های کلایمر هم به همین صورت هستند. در این مقاله با نحوه استفاده صحیح این دستگاه آشنا خواهیم شد. استفاده از دستگاه های بالابر با آگاهی میتواند کارایی آن را افزایش دهد. در ادامه این مقاله با آموزش هایی برای آشنا خواهیم شد. در ادامه با ما همراه باشید.

به این دلیل که دستگاه کلایمر برای دسترسی به ارتفاع استفاده میشوند. به همین دلیل رعایت کردن قواعد ایمنی در آنها بسیار مهم است. همانطور که گفته شد خود دستگاه های کلایمر از استاندارد ها و دستوالعمل های بین المللی پیروی میکنند. در این استانداردها از انواع سیستم های ایمنی مانند ترمز ها، سیم های بکسل، وینچ های کشنده و پایه های نگهدارنده دستگاه سخن گفته شده است. به همین دلیل هم این دستگاه امنیت بالایی دارد، اما در صورتی که از لوازم و تجهیزات ایمنی جایگزین هم استفاده شود، امنیت آنها افزایش خواهد یافت.

راهنمای استفاده از کلایمر

البته لازم به یادآوری است که تمام دستگاه های کلایمر دارای استاندارد های بین المللی دارای ایمنی بالایی هستند. اما دستگاه های ترک و یا ساخته شده در داخل ایمنی بالایی ندارند و استفاده از آنها توصیه نمیشود. زیرا ممکن است استفاده از آنها خطرات زیادی در پی داشته باشد.

برای افزایش ایمنی کارکنانی که روی دستگاه های بالابرنما کار میکنند قوانین و آیین نامه هایی تدوین شده است، کارکنانی که قصد کار روی دستگاه های بالابر را دارند، نیاز است که از الزامات ایمنی پیروی کنند. این الزامات شاملک استفاده از طناب ایمنی، کلاه و دستکش ایمنی و کمربند ایمنی است.

آموزش های دیگر شامل نصب، راه اندازی و استفاده از دستگاه های بالابر توسط شرکت های اجاره دهنده دستگاه ارائه میشوند. در صورتی که قصد اجاره کلایمر دارید حتما از آموزش های شرکت های اجاره دهنده استفاده نمایید.

0/5 (0 Reviews)