یکی از سوالاتی که زیاد توسط مشتریان پرسیده میشود این است که آیا کلایمر با بالابر متفاوت است؟ بله این دو سیستم کاملا متفاوت هستند، از کلایمر به عنوان نفربر برای کار روی نما استفاده میشود اما بالابر برای حمل مصالح ساختمانی استفاده میشود برای درک بهتر این موضوع باید در ابتدا تعریف این دو دستگاه را بدانیم و با کاربردهای هر یک از آنها آشنایی داشته باشیم. در ادامه این نوشته با ما همراه باشید.

 

آیا بالابر با کلایمر متفاوت است؟

از دستگاه کلایمر جهت کار روی نمای ساختمان های بلند مرتبه و همچنین سد ها و پل ها استفاده میشود. علاوه بر کار ساخت و ساز نما از این دستگاه برای تعمیرات، نظافت، نصب کامپوزیت پنل، نقاشی نما و نماشویی هم استفاده میشود و به این دلیل که این دستگاه ها برای حمل افراد استفاده میشوند بروی آنها سیستم های امنیتی مختلفی نصب شده است، وجود ترمزهای اضطراری و موتور های وینچی در این دستگاه ها باعث شده است که در مقایسه با داربست های فلزی امنیت خیلی بیشتری داشته باشند و احتمال سقوط فرد از ارتفاع صفر باشد.

اما بالابر یا همان بالابرهای هیدرولیکی به ماشین هایی گفته میشوند که برای حمل مصالح و در برخی موارد افراد به کار میرود، این دستگاه با لیفتراک و آسانسور متفاوت است از مکانیزم های گوناگونی استفاده میکنند و هر یک از آنها کاربرد متفاوتی دارند.

انواع بالابر شامل: بالابر ثابت، آکاردئونی، بالابر مفصلی، عنکبوتی، جک مسقیم، کابلی و هیدرولیک زنجیری است، این دستگاه ها ظرفیت های گوناگونی دارند و در مقایسه با دابست معلق ارتفاع کمتری را پوشش میدهند. در حالی که با استفاده از داربست معلق میتوان به بالاترین نقطه از یک ساختمان بلند مرتبه دسترسی داشت، با استفاده از این دستگاه ها تنها میتوان تا 4 الی 5 متر جابه جا شد.

از این دستگاه ها عموما برای نصب حفاظ، استفاده در فروشگاه ها و مغازه ها برای جابه جایی بار و چیدن بسته های محصولات روی قفسه ها استفاده کرد.

5/5 (1 Review)