وجود یک نمای زیبا در ساختما ن باعث میشود که تصویری به یاد ماندنی از ساختمان در ذهن بیننده شکل بگیرد. در صورت استفاده از مصالح و یا تجهیزات بی کیفیت در حین اجرای نمای ممکن است هزینه های فراوانی را مرتکب شوید ولی نتیجه مناسبی نگیرید. در این نوشته انواع نمای ساختمان و تجهیزات مورد نیاز برای پیاده سازی آن را بررسی میکنیم.

اجرای نمای ساختمان
انواع نمای ساختمان

1-نمای کلاسیک
در طرحی این نما ار متریال های کلاسیک استفاده میشود و بیشتر از سنگ های بزرگ و ستون ها و قوس های عظیم در طراحی انها استفاده میشود.
2-نمای مدرن
در طراحی این نوع نما تمامی فاکتورهای طراحی کلاسیک حذف میشود و تمرکز بر سادگی و فرم هایجذاب و جدید است.
3-نمای بومی
این نوع در فرهنگ، تاریخ و شرایط آب و هوایی شهر و یا منطقه ریشه دارد و برای طراحی آن از مرتریال های بومی استفاده میشود.
4-نمای مینیمال
سبک مینیمال یا مینیمالیسم هم نوعی از طراحی است که به سبک ساده گرایی هم معروف است، در این سبک تمام تزینات و موارد اضافه حذف میشوند و همه چیز در کمال سادگی و بدون تجمل گرایی ساخته میشود.

انواع متریال های مورد نیاز برای اجرای نما

سنگ های طبیعی
از انواع سنگ ها در طراحی ساختمان استفاده میشود، انواع سنگ های طبیعی مانند سنگ های آهکی و سنگ های آذرین در ساخت نما به کار میروند.

نماهای شیشه ای

شیشه یکی از مورادی است که تقریبا در تمام ساختمانها کاربرد دارد اما نماهای شیشه یکی از انواع نمای ساختمان هستند که میتوانند روشنایی ساختمان را افزایش دهند.

نمای آجری

این نوع ظاهر ساده ای دارد و معمولا از اجر های رسی در طراحی آنها استفاده مبشود. استفاده از این نما اتلاف انرژی را کاهش میدهد و معمولا قیمت ارزانی دارد.

تجهیزات مورد نیاز

برای پیاده سازی نما نیاز به استفاده از تجهیزانی است که بتوان با استفاده از آنها به ارتفاع دسترسی داشت و کار روی نمای ساختمان را انجام داد. در این بخش به معرفی برخی از این موارد میپردازیم.

داربست

داربست یکی از تجهیزاتی است که از گذشته برای دسترسی به ازتفاع مورد استفاده قرار میگرفته است و هنوز هم بسیاری از کارفرمایان ترجیح میدهند که از داربست استفاده کنند.

کلایمر یا بالابرنما

کلایمر ها هم یکی دیگر از تجهیزاتی هستند که برای دسترسی به ارتفاع به عنوان جایگزین داربست از آنها استفاده میشود. استفاده از این دستگاه به جای داربست های فلزی سرعت انجام پروژه را بالا میبرد و امنیت کاربران را تامین میکند.

0/5 (0 Reviews)