همانطور که در مقالات پیشین سایت در مورد انواع دستگاه های کلایمر صحبت کردیم، این دستگاه ها را میتوان به دو نوع مکانیکی و الکترونیکی تقسیم بندی کرد. از آنجایی که بسیاری از افرادی که در صنعت ساخت و ساز فعالیت دارند قصد استفاده از دستگاه های بالابر مکانیکی را دارند در این مقاله تصمیم داریم در مورد کاربردها و انواع کلایمرهای مکانیکی صحبت کنیم.

 

کلایمر پرتابل مکانیکی

 

یکی از کاربردهای کلایمرهای مکانیکی هنگامی است که دسترسی به برق در حین انجام پروژه میسر نیست. عموما کارفرمایان در این مواقع تصمیم به بالابرنماهای مکانیکی که جایگزین های مناسبی برای داربست هستند میگیرند. از دیگر کاربردهای کلایمر مکانیکی میتوان به هزینه کمتر آن در مقایسه با کلایمرهای برقی و الکترونیکی اشاره داشت. در هنگام استفاده از این نوع بالابرنما علاوه بر اینکه هزینه کمتری بابت خرید یا اجاره کلایمر پرداخت میشود، هزینه برق مصرفی برای تامین نیروی محرکه این دستگاه ها ام کاهش خواهد یافت.

از بالابرهای دستی میتوان در مواقعی که کاربران نیاز به حرکت زیادی در طول ساختمان را ندارند استفاده نمود. زیرا نیروی مورد نیاز برای جابه جایی افراد و مصالحی که روی دستگاه های بالابرنما قرار میگیرد توسط انرژی دست تامین میشود و در صورتی که نیاز به ج به جایی مصالح سنگین در مسافت زیادی دارید استفاده از کلایمر مکانیکی گزینه مناسبی برای شما نیست.

استفاده از بالابرهای دستی هم مانند انواع الکترونیکی آنها است و مزایای زیادی در مقایسه با داربست دارند، اما به دلیل اینکه نیاز است دستگاه های بالابر دستی وزن کمتری داشته باشند تا کاربران راحت تر بتوانند آنها ر حرکت دهند، از ابزارهای امنیتی کمتری در مقایسه با بالابر الکترونیکی برخوردار هستند و در کل ساختار ظریف تری نسبت انواع الکترونیکی دارند.

در این مقاله اختصارا به تعمیریف کلایمرهای مکانیکی و کاربردهای آنها در پروژه های ساختمانی صحبت کردیم، در مقالات بعدی در مورد انواع بالابرهای مکانیکی و مزایا و معایب استفاده از آنها سخن خواهیم گفت. تا در صورتی که قصد خرید و یا اجاره کلایمر را دارید بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

0/5 (0 Reviews)