در صنعت ساختمان سازی استفاده از انواع بالابر های ساختمانی کاربرد دارد و استفاده از این بالابر ها بسته به شرایط ساختمان مورد نظر متفاوت است در ادامه این نوشته انواع بالابرهایی که در صنعت ساختمان سازی از آنها استفاده میشوند را بررسی میکنیم.

انواع بالابر ها

بالابرها ثابت

از این بالابر ها به شکل ثابت درمحل استفاده میشود و از آنها بیشتر جهت جابه جایی باز استفاده میشود، این دستگاه ها را به نام های بالابر خودروبر یا هیدرولیکی هم میشناسند.

دیگر کاربرد این دستگاه علاوه بر استفاده در ساختمان سازی کاربرد در کارخانه ها، مغازه ها و فروشگاه ها هم استفاده مبشود. زمان هایی که در ساختمان سازی نصب آسانسور برای جابه جایی مصالح ساختمانی مشکل است از این دستگاه ها استفاده میشود.

بالابرهای آکاردئونی

این دستگاه ها دارای بازوی قیچی مانند و همچنین یک جک هیدرولیک هستند که با فشار قسمت قیچی مانند باز میشود و ارتفاع مورد نظر بدست می آید، این نوع امن ترین انواع بالابرها هستند، و برای کار در فضای داخلی ساختمان هم کاربرد دارند.

بالابرهای کابلی

یکی دیگر از انواع بالابرها، بالابرهای کابلی یا همان کلایمر هستند، کلایمر ها با دارای یک سبد هستند که با استفاده از کابل به بخش بالای ساخمان متصل میشوند ، و در انواع مکانیکی و برقی در بازار موجود هستند، بالابرهای برقی با نیروی برق کار میکنند اما بالابرهای مکانیکی نیروی محرکه خود را از طریق حرکت دادن دستگیره ها تامین میکنند.

بالابرهای جک مستقیم

این بالابر ها هم یکی از انواع امن بالابرهای ساختمانی هستند، که از آنها در فروشگاه ها و برای حمل بار استفاده میشود و میتوان با استفاده از به طبقات مختلف و قفسه های مختلف دسترسی داشته باشند. از آنها به عنوان آسانسور های هیدولیکی استفاده میشود.

بالابرهای هیدرولیکی

این نوع بالابرها برای استفاده عملیاهای ساختمانی کاربرد دارند و به وسیله آنها میتوان به ارتفاع بالا دسترسی داشت، از این نوع برای انجام عملبات هایی مانند سیمان کاری و نقاشی نما استفاده میشود.

5/5 (1 Review)