کلایمرهای برقی دارای سیستم های ایمنی و اضطراری هستند که در مقاله قبل به توضیح آن پرداختیم. سیم های دستگاه کلایمر به وسیله وینچ های کشنده به دستگاه متصل شده اند.

وینچ ها بخشی از دستگاه هستند که وظیفه تامین نیروی لازم برای بالابردن دستگاه را برعهده دارند. در این مقاله انواع وینچ های موجود در بازار را بررسی خواهیم کرد. تا در زمان انتخاب آنها، انتخاب درستی داشته باشید، تا دستگاه گیر نکند و یا سقوط نکند.

در بازار ایران تنها سه نوع دستگاه کلایمر ارائه میشود. در این مقاله به تشریح این دستگاه ها میپردازیم.

وینچ های دستگاه کلایمر
وینچ های کشنده چینی: این مدل ها هم مانند مدل های اروپایی تولید میشوند و تحت استاندارد آنها هستند. به همین دلیل هم از استاندارد خوبی برخوردارند. در این سیستم ها هم احتمال خوردگی کم است و احتمال سقوط و یا افتادن دستگاه صفر است. البته مدل هایی از آنها در بازار وجود دارد حساسیت کمتری دارند.

وینچ های کشنده ترک: این وینچ ها از تکنولوژی های قدیمی پیروی میکنند.به دلیل قدیمی یودن تکنولوژی مورد استفاده در این وینچ ها امکان پارگی و خوردگی بافت سیم بسیار بالا است. به همین دلیل ما استفاده از این وینج ها را توصیه نمیکنیم.

وینچ های برند اروپایی: این وینچ ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند. ولی در عین حال قیمت بالایی هم دارند. به همین دلیل هم به دلیل قیمت بالایی که دارند توجیه اقتصادی برای جایگزین شدن با داربست های فلزی ندارند و قیمت استفاده از آنها بسیار بالا است.

در مقایسه با این سه برند، استفاده از وینچ های چینی کلاس A که زیر نظر برند های اروپایی عرضه شده اند، بسیار به صرفه تر خواهد بود. به این دلیل که دچار نقص فنی کمتری میشوند و تحت استانداردهای جهانی کلایمر ارائه میشود.

به همین دلیل وینچ های طرح چینی بیشتر در بازار ارئه میشوند و امنیت بیشتری در مقایسه با وینچ های ترک و ایرانی دارد. حتما پیش از خرید یا اجاره کلایمر به استانداردهای آن توجه کنید.

0/5 (0 Reviews)