یکی از انواع دستگاه های بالابرنما ، کلایمر های روف کار هستند که دارای مزایای بسیار زیادی برای استفاده در ساختمان های دارای ارتفاع بالا و یا آسمان خراش ها هستند. از این نوع بالابرهای نما در بیش از 80 درصد از پروژهای ساختمانی استفاده میشود.

کلایمر روف کار

کلایمر روف کار ریلی

این دستگاه ها عموما دارای ریل های آهنی هستند که روی پدستالهای بتنی قرار گرفته اند.
در هنگام نصب، آنها را به جانپناه های بام ساختمان متصل میکنند و تا بتوانند بروی روی ریل ها حرکت کرده و رو جهات مختلف روی نمای ساختمان حرکت کنند. خود این نوع کلایمر هم معمولا انواع مختلفی مانند، روف دو بازو، دارای بازوی تلسکوپی و هیدرولیکی است که به این دستگاه قابلیت حرکت در محور های مختلف طولی، عرضی و ارتفاع را میدهد.
استفاده از این روش، روشی ایده آل برای تعمیر و بازسازی و ساختنمای مختلف است، این دستگاه مانند سایر دستگاه ها حرکت در محور z را دارد، اما خصوصیت منحصر به فرد این دستگاه حرکت در محور x و y است که به وسیله ریل ها امکان پذیر میشود.
ظرفیت این نوع بالابر نما مانند بالابرهای دیگر متغییر است و میتوان آنها را با ظرفیت های مختلفی یافت. بدنه های این دستگاه ها دارای استانداردهای بین المللی است. به همین دلیل در هنگام اجاره کلایمر اقدام به اجاره آنها از مراکز معتبر نمایید.

کلایمر روف چرخدار

این دستگاه ها در مقایسه با دستگاه های ریلی تنها دارای چرخ هستند و در هنگام استفاده بر روی چرخ های خود تکیه میکنند و نیروی محرکه آنها توسط نیروی الکتریسیته که به چرخ های آنها وارد میشود تامین میگردد. این دستگاه ها این قابلیت را دارند که بتوانیم آنها را روی سطح نما دور و نزدیک هم کنیم. به این منظور روی این دستگاه ها جک های هیدولیکی تعبیه شده است. این دستگاه ها هم داری استانداردهای بین اللملی هستند که در هنگام اجاره کلایمر توجه داشته باشید که اقدام به اجاره آنها از مراکز معتبر نمایید.

0/5 (0 Reviews)