یکی از سیستم های ایمنی کلایمر که در مواقع اضطراری به کار میرود، اهرم فرود است، وظیفه این قطعه که تامین امنیت را برعهده دارد این است که درر مواقعی که دستگاه خراب شده است یا به هر دلیلی مانند قطع برق که باعث قطع برق دستگاه میشود مورد استفاده قرار بگیرد.

 

اهر فرود اضطراری کلایمر

 

وجود این سیستم در بخش دستورالعمل های استاندارد های en امده است، و بتعث میشود که زمانی که دستگاه روی ارتفاع خاموش قرار دارد لازم نباشد کاربران و سبد روی آن قرار بگیرند تا برق متصل شود یا به دستگاه روی ارتفاع دسترسی داشته باشیم تا بتوانیم آن را تعمیر کنیم. به صورت اضطراری با استفاده از این اهرم میتوان دستگاه را به پایین انتقال داد.

یکی دیگر از سیستم هایی با استفاده از آن میتوان دستگاه را کنترل کرد،جعبه کنترل داخل کابین دستگاه است و استفاده از آن میتوان از داخل خود کابین داخل دستگاه را کنترل کرد، از عملیات هایی که به وسیله این قطعه میتوان انجام داد میتوان به مواد زیر اشاره کرد.

  • با استفاده از این قطعه میتوان در مواقع خاص و با استفاده از کلید قطع کننده ، دستگاه را متوقف کرد.
  • TOP LIMIT در کنترل کننده دستگاه وظیفه کنترل بار و کنترل فاز را برعهده دارد.
  • کلید مخصوص برای تنظیم وینچ های دستگاه و به این وسیله کنترل حرکت دستگاه به  جهات مختلف
  • کلید تشخیص بار وارد دستگاه

به علاوه، قطعه کاربردی دیگر در این دستگاه که به افزایش امنیت ان کمک میکند، ترمز ایمنی block stop است، که با آن میتوان در مواقعی که دستگاه در حالت سقوط قرار دارد، دستگاه را متوقف کرد و روی سیم های ایمنی قفل کرد. در هر از این دستگاه از 4 رشته سیم استفاده شده است، 2 سیم بکسل اصلی که معمولا دستگاه روی آن کار میکند و دو سیم امنیتی  که در مواقع لزوم از آن استفاده میشود، مواقع اضطراری به معنای زمان هایی است که یکی از سیم های اصلی قطع شده باشند و یا پاره شده باشند.

 

 

5/5 (2 Reviews)