همانطور که در مقالات پیشین سایت هم اشاره داشتیم، از دستگاه های کلایمر برای دسترسی به ارتفاعات و نمای ساختمان استفاده میشود. در این مقاله قصد داریم راجع به یکی از ایراداتی که ممکن است برای این دستگاه به وجود بیاید یعنی گیر کردن سیم بکسل دستگاه صحبت کنیم.

در استانداردهای دستگاه کلایمر به طور کلی در مورد ایمنی و استانداردهای دستگاه بالابر و خصوصا سیم های بکسل آن تاکید شده است، اما با این حال احتمال اینکه این دستگاه در ارتفاع گیر کند وجود دارد. گیر کردن دستگاه در ارتفاع ممکن است به یکی از دلایل زیر به وجود بیاید.

امنیت دستگاه کلایمر

دلایل گیر کردن سیم بکسل دستگاه کلایمر

1. باز شدن بافت سیم اصلی دستگاه و گیر کردن آن داخل وینچ های کشنده
2. شکستن یا لهیدگی سیم دستگاه

در صورتی که سرویس های روزانه و دوره ای این دستگاه را انجام دهید، احتمال وقوع این مشکل خیلی کمتر خواهد شد و خیلی کمتر امکان دارد که دستگاه در ارتفاع گیر کند. به همین دلیل سرویس های دوره ای دستگاه بسیار اهمیت دارند.
اما اگر با این وجود باز هم دستگاه دچار اسن مشکل شود و سیم داخل وینچ های دستگاه گیر کند، در ابتدا سعی کنید افرادی که در ارتفاع گیر کرده اند را آرام نمایید و سپس برای رفع این مشکل با کارشناسان شرکتی که که اقدام به اجاره کلایمر کرده اید تماس بگیرید.

دستگاه های کلایمر شرکت داتام با استفاده از استانداردهای بین المللی ساخته شده اند و به این علت که در آنها تمامی اصول ساخت و نگهداری کلایمرها رعایت شده است، دیگر مشکل گیر کردن دستگاه به وجود نخواهد آمد، و تنها خطاهای انسانی ممکن است که باعث به وجود آمدن این مشکل شوند.

به همین دلیل هم توصیه میکنیم که حتما از شرکت های معتبر اقدام به خرید و اجاره کلایمر کنید. زیرا افراد سودجو زیادی برای منافع خود اقدام به ساخت و راه اندازی دستگاه های بی کیفیت میکنند که ممکن است جان و امنیت کاربران را بسیار تهدید نماید.

 

0/5 (0 Reviews)