کلایمر وسیله ای است که در صنعت ساختمان سازی جهت کار روی ارتفاع از آن استفاده میشود و از قطعات مختلفی ساخته شده است، کابین بالابر بخشی از آن است که کاربران روی آن کار میکنند، این بخش اندازه ها و انواع گوناگونی دارد که در مقاله انواع کابین کلایمر آنها را معرفی کرده ایم.

از این دستگاه برای کار روی نمای ساختمان و انجام عملیات هایی مانند نماشویی، تعمیر نما، سیمان کاری، نصب شیشه ها و.. استفاده میشود. به دلایل حساسیت بالای کار روی نما بسیار ضروری است که با استفاده از وسیله ای دستگاه را متعادل سازیم. این وسیله وزنه های نگهدارنده هستند.

سازه نگهدارنده کلایمر چیست؟

سازه های نگهدارنده قطعه ای در این دستگاه هستند که آن را روی ارتفاع نگه میدارند و از سازه های تکلسکوپی و همچنین وزنه های تعادلی هم برای اینکار استفاده میکنند.

به سازه های نگهدارنده سازه های مهار کننده هم گفته میشود که بخش های فلزی هستند که وزن کابین و باز داخل آن را روی ارتفاع نگه میدارند، این قسمت یکی از بخش هایی است که در ایمنی نقش زیادی دارد و در استاندارد های آنها به این بخش اشاره زیادی شده است، به این دلیل که داربست معلق را به شکل پرتال طراحی میکنند، استانداردهای این قسمت را جداگانه آورده اند و به همین دلیل وزنه های تعادلی در آنها استفاده شده است. این سازه ها هم مانند کابین بخش های مختلفی دارند، یکی از آنها سازه های مهار کنند تلسکوپی است.

سازه های مهار کننده تلسکوپی کاربرد های بسیار گسترده ای دارند و در کلایمرهای پرتابل از آنها استفاده میشود. سازه های استفاده شده در به این شکل از وزنه های چدنی و بتنی استفاده میکنند تا بتواند وزن کاربر و بار را تحمل کند.این سازه ها را معمولا به شکل رگلاژی میسازند

در طراحی آنها قابلیت تنظیم طول بوم سازه در نظر گرفته شده است.. بوم سازه بخشی از آن است که برای نصب سیم بکسل داربست معلق به کار میرود. میتوان طول و اندازه این بوم را تغییر داد و همچنین در ساخت آن تمامی اصول ایمنی رعایت شده است.

0/5 (0 Reviews)