تمام اشخاصی که روی دستگاه کلایمر کار میکنند ملزم هستند که از تجهیزات ایمنی مختلفی استفاده کنند، این تجهیزات شامل: کفش، دستکش و کمبرند ایمنی هستند اما برای کار روی این دستگاه ملزومت دیگری هم در نظر گرفته شده است که در این نوشته آنها را بررسی میکنیم.

Fall arrest

تمامی کاربرانی که از بالابر  استفاده میکنند باید از این وسلیه برای افزایش ایمنی کلایمر استفاده کنند، این سیستم شامل یک طناب است که از روی بام تا پایین کشیده میشود و از طرفی به بام وصل است و از سمت دیگر به کاربر متصل میشود و ایمنی جداگانه از این دستگاه را دارد، به این صورت که اگر بالابر در حال سقوط باشد این سیستم اجازه نخواهد داد که کاربر به همراه دستگاه به پایین سقوط کند.

این سیستم اسن قابلیت را دارد که یتواند وزن افراد تا 400 کیلو را تحمل کنند و نخواهد گذاشت کاربران از ارتفاع سقوط نماییند.

 

ایمنی کلایمر

چک کردن پیش از استفاده

پیش از اینکه از دستگاه استفاده کنید حتما لازم است که از سالم بودن بخش های مختلف آن مانند اتصالات گوناگون و سیستم های امنیتی اطمینان کسب کنید. زیرا تاگر هر یک از این بخش ها مشکلی داشته باشند و در حین کار باز شوند ممکن است باعث سقوط دستگاه از ارتفاع شود. به همین جهت حتما پیش از اینکه از دستگاه استفاده کنید از سلامت آن اطمینان کسب کنید.

 

سلامت جسمی کاربران

کاربرانی که از این دستگاه استفاده میکنند با هوشیاری کامل داشته باشند و به تمامی مباححث فنی و تکنیکی استفاده از دستگاه آشنایی داشته باشند، همچنین سلامت فیزیکی و بیماری های مغزی که هوشیاری افراد را مختل میکند ممکن فرد را در هنگام استفاده از دستگاه تهدید کند.

پیش از اینکه برای کار روی ارتفاع استفاده نمایید به هیچ وجه از داروی های خواب آور و داروهایی که هوشیاری را مختلف میکند استفاده نکنید.

 

توجه به ظرفیت دستگاه

هر یک از دستگاه ها ظرفیت مشخصی دارند هیچ گاه بیش از حد تحمل روی دستگاه بار قرار ندهید و به محدیت هایی که شرکت های سازنده برای آن در نظر گرفته اند توجه نمایید.

 

توجه به نحوه عملکرد دستگاه

در هنگلم کار با این دستگاه به هیچ عنوان نباید سیم ها و موتور دستگاه را لمس کنید همچینین در حین استفاده اگر احساس کردید که خطری وجود دارد و موتور یا هر یک از بخش ها مشکل دارند سریعا دستگاه را متوفق نمایید.

 

شرایط جوی و آب هوا

استفاده از این دستگاه در شرایط جوی نامساعد به هیچ عنوان توصیه نمیشود. استفاده در حین تند باد های بیش از 12متر در ثانیه و وزش باد شدید و باران های شدید خطر ناک بوده و سلامتی کاربران را به خطر می اندازد. در زمان های بارانی محل های اتصال سیم های برق را با استفاده از کاور های ضد آب بپوشانید تا از اتصالی سیم های برقی جلوگیری شود.

 

استفاده به عنوان آسانسور

استفاده از این دستگاه به عنوان آسانسور توصیه نمیشود و در صورت استفاده از آن به این منظور خطرات به وجود آمده بر عهده خود کاربران است.

4/5 (1 Review)