با گذشت چند سال از ساخت ساختمان و نمای آن، مرمت و بازسازی آن به دلیل فرسودگی، تغییر کاربری و خرابی قسمت‌هایی از آن اهمیت پیدا میکند، در این نوشته دلایل بازسازی نما و تجهیزات مورد نیاز برای آن را با هم بررسی میکنیم.

دلایل بازسازی نمای ساختمان

همانطور که گفته شد بازسازی و مرمت نمای ساختمان به دلایل گوناگونی انجام میپذیرد اما مهمترین دلایل انجام این کار، زیباسازی نما و مستحکم سازی آن هستند.

بازسازی نمای ساختمان

چه زمانی باید نمای ساختمان را بازسازی کرد؟

زمانی که نمای ساختمان دچار فرسودگی یا خرابی میشود یکی از اصلی ترین سوالاتی که مطرح میشود این است که آیا باید نما را بازسازی کنیم یا تعمیر؟ اگر در نمای ساختمان تنها بخش های کوچکی داچار شکستگی شده اند یا چند آجر لق شده است بازسازی نما کافی است، اما در صورتی که نمای ساختمان به طور کلی فرسوده شده است، باید آن را تخریب کرد و نمای جدیدی را برای ساختمان طراحی و پیاده سازی کرد. مطمئن باشید ساخت نمای جدید روی ساختمان هایی که فرسوده شده اند به صرفه تر از انجام تعمیرات روی آن است.

یکی دیگر از مواقعی که نیاز به تعویض نما دارید زمانی است که نمای ساختمان سالم است اما به دلیل تغییر کاربری ساختمان قصد تعویض نمای قدیمی رادارید، در این مواقع نیازی نیست که کاملا نما را تخریب کنید، میتوانید با استفاده از اتصالات خشک آن را بازسازی نمایید، تنها کافی است که بخشی از نما را انتخاب کنید و برای اعمال تغیبر روی آن، با مصالح دیگری آن را تغییر دهید هزینه و زمان اجرای اینکار در مقایسه با روش های دیگری مثل تعویض کامل نما کمتر است.

اجرای بازسازی نما

پس از اینکه روش مرمت نما و متریال های مورد نیاز برای پیاده سازی آن را انتخاب کردید نوبت به این میرسد که مرحله نهایی یا بازسازی آن را انجام دهید، برای اجرای نما به نکات زیر توجه کنید.
1- از مصالح با کیفیت برای پیاده سازی نما استفاده کنید.
2- از مجریان با تجربه و مجرب برای پیاده سازی استفاده کنید
3- برای بالابردن سرعت انجام کار از تجهیزاتی استفاده کنید که سرعت انجام کار را بالا میبرد، به عنوان مثال استفاده از دستگاه هایی مانند کلایمر استفاده کنید.
4- نمونه کار های اجرا شده شرکت های مجری نما را بررسی کنید.
5-

5/5 (2 Reviews)