بالابر هیدرولیکی برای دسترسی به ارتفاع برای انجام کارهای ساختمانی و .. استفاده میشود. به این دلیل به این سیستم هیدرولیک گفته میشود که برای انتقال قدرت نیاز به استفاده از هیدرولیک دارد. عملکرد جک هیدرولیک به این شکل است که با چرخش موتور همزمان پمپ هیدرولیک به کار می افتد و به چرخش در می آید. این کار باعث بالا رفتن جک میشود و با حرکت جک، بالابر حرکت میکند. برخلاف کلایمر که نمیتوان از آن به عنوان آسانسور استفاده کرد از این دستگاه استفاده میشود.

در چه مکان هایی از بالابر هیدرولیکی استفاده میشود؟

• فضای گلخانه
• روی پله به جای آسانسور
• جلوی بالکن
• جابه جایی بار بین طبقات در فروشگاه ها و مغازه ها
• جابه جایی افراد بین طبقات متفاوت

بالابرهای هیدرولیکی

یکی از کاربرد های این بالابر ها به عنوان آسانسور در ساختمان هایی است که فضای قرار گیری آسانسور در آنها وجود ندارد. به همین دلیل میتوان در راه پله ها از بالابر های هیدرولیکی استفاده کرد.

همچنین هزینه تمام شده برای نصب بالابرهای هیدرولیکی بسیار کمتر از هزینه خرید و تغییر خانه یا نصب آسانسور است، نصب آسانسور علاوه بر اینکه هزینه های زیادی برای خرید خود آسانسور را دارد باید هزینه های ساخت مکان مناسب برای قرار دادن آسانسور را هم پردازید.

از آنجایی که این بالابر ها در حالت عادی از ریل های ناودانی استفاده میکنند ممکن است که صدای بلندی تولید کند، اما میتوان با تغییر ریل به، به ریل آسانسوری صدای قبلی حذف میشود.

علاوه بر ریل ها در این دستگاه ها به شکل پیش فرص از پمپ دنده ای استفاده میشود که صدای کمی بلند دارد اما میتوان در آنها از پمپ های آسانسوری هم استفاده کرد که حرکت بهتری دارند و همچنین صدای بلندی هم ندارند.

استفاده از شیر برقی دو سرعته آسانسوری در مقایسه با استفاد از در شیرهای معمولی کارایی آنها را افزایش خواهد داد و از تکان خوردن کابین دستگاه در حین حرکت جلوگیری به عمل خواهد آورد.

استفاده از تابلو برق درایو دار هم عملکردی مشابه با شیر برقی دارد، اما تفاوت آن در اینجاست که استفاده از این قابلیت باعث بیشتر شدن قدرت موتور خواهد شد.

4.5/5 (2 Reviews)