بالابرهای قابل یدک برای کار روی فضای داخلی و خارحی استفاده میشوند، به این دلیل که معمولا آنها را روی کامیون و ماشین نصب میکنند، میتوان آنها را در مسافت های طولانی جابه جا کرد، برخی از این بالابرها نیروی خود را توسط انرژی برق تامین میکنند و یا با استفاده از باتری انرژی را تامین میکنند.

 

بالابر سیار

بالابر قابل یدک از جک هیدرولیک جهت حرکت و جابجایی استفاده می کنند و همانطور که گفته شد، برای تامین نیروی مورد نیاز برای جابه جایی جک های این دستگاه، از موتور دیزلی و یا بنزینی و یا هیبریدی استفاده میشود. برخی از آنها هم که برای انجام کارهای ساختمانی یا در محیط های بسته استفاده میشوند از انرژی برق استفاده میکنند.

بالابر های سیار و بالابر پشت خودرویی ظاهری مانند جرثقیل ها دارد . به این دلیل که هر دوی آنها ار از بوم ها و جک ها برای باز شدن و جابه شدن به جهت های متفاوت استفاده میکنند.

در ابتدا به این بالابرها بالابر میوه چین گفته میشد به این دلیل که در ابتدا از آنها در باغ ها و جهت چیدن میوه استفاده میشد، به طور کلی به هر منظوری که از این دستگاه استفاده شود، به کاربر این اجازه را میدهد که روی دستگاه بایستند و کار مورد نظر را انجام دهد.

امروزه از بالابرهای سیار برای انجام کارهای تعمیراتی و کارهای ساختمانی و ساخت و سار استفاده میشود، از انواع بالابرهای پشت خودرویی در ساخت بالابرهای اتش نشانی، بالابرهای مخابراتی و شرکت نیرو استفاده میشود، این بالابر ها این امکان را برای کاربر فراهم میکنند که بتواند با کمک گرفتن از آنها به مکان های مرتفع و بلند که دسترسی به آنها مشکل است دست پیدا کند.

به عنوان مثال با استفاده از بالابرهای آتش نشانس، آتش نشانان این امکان را دارند که در جاهای دور از دسترس و مرتفع به انجام عملیات اطفا حریق بپردازند.

ارتفاع کاری در این دستگاه ها متغیر است و انواع مختلف آنها با توجه به کاربردی که دارند تا ارتفاع مشخصی کار میکنند، اما بلند ترین بالابر موجود میتواند تا ارتفاع 120 متر بالا برود.

شرکت داتام کلایمر ارائه دهنده انواع بالابرهای صنعتی و ساختمانی و کلایمر است، برای دریافت مشاوره اجاره کلایمر با شماره تلفن های داخل سایت تماس بگیرید.

5/5 (2 Reviews)