بسیاری از تجهیزات و بخش های موجود در کلایمر های مکانیکی مانند مدل های برقی است اما با تفاوت های جزئی در این نوشته به تجهیزات مختلف به کار رفته در بالابرهای مکانیکی خواهیم پرداخت.

کلایمر مکانیکی

کابین کلایمر مکانیکی

کابین دستگاه به بخش مکانیکی در آن گفته میشود که کاربران و دستگاه هایی که با آنها کار میکنند روی آن قرار میگیند. این بخش دارای طول بین 2 تا 6 متر مربع است و بسته به مدل دستگاه و ظرفیت دستگاه این طول متغیر است. این سازه باعث میشود که نماکارانی که قصد ساخت و تعمیرات و نماکاری را دارند بتوانند از آن به جای استفاده از داربست که امنیت پایینی دارد استفاده کنند.

وینچ های کشنده

این بخش دستگاه همان قسمتی است که سیم ها به آن متصل میشوند و با استفاده از تبدیل نیروی مکانیکی به نیروی لازم برای حرکت دستگاه، آن را به حرکت در می آورد. تقریبا میتوان این بخش را مهمترین بخش به کار رفته در دستگاه ها نام برد که عملکرد کاملا مکانیکی داشته و برای حرکت دادن دستگاه نیازی به اسفتاده از جریان برق نیست.
برای حرکت دادن این مدل از دستگاه تنها کافی است که دستگیره ای که در کنار وینچ قرار دارد را بچرخانید، چرخاندن دستگیره به سمت چپ باعث بالارفتن و چرخاندن آن به سمت راست باعث پایین آمدن دستگاه خواهد شد.
وینچ های بالابر مکانیکی دارای بخش های زیر هستند:

  • ترمز اضطراری
  • ترمز حساس به سرعت
  • ترمز لنتی
  • سیستم افزایش بار

سازه های مهار کننده

برای اینکه دستگاه بتواند وزن کاربران و تجهیزات را تحمل کند در هنگام طراحی آنها سازه هایی طراحی شده است که در بالای ساختمان نصب میشوند و این توانایی را دارند که وزن دستگاه را در هنگام استفاده تحمل کنند.

سیم های بکسل

در ساخت هر دستگاه بالابر از 4 سیم بکسل استفاده سده است که دارای هسته فولادی هستند و قادرند کابین دستگاه را به شکل معلق در کنار ساختمان ثابت نگه دارند.

0/5 (0 Reviews)