دستگاه کلایمر یا بالابرنما فناوری جدیدی است که به عنوان جایگرین مناسب برای داربست های فلزی محسوب میشود و در پروژه های ساختمانی و صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد.

تاریخچه ساخت کلایمر

اولین دستگاه های بالابرنما ساخته شده در جریان جنگ جهانی دوم ساخته شده بودند، در اواسط جنگ جهانی دوم آلمان ها به سرعت در حال ساخت و ساز ساختمان های نظامی خود بودند و نیازمند وسیله ای بودند که بتوان با استفاده از آن بتوانند سرعت ساخت و ساز را افزایش داده و به نقاط مختلف ساختمان های بلند دسترسی داشت. به همین دلیل هم آنها به فکر ساخت وسیله ای افتاند که بتوان به جای داربست از آن استفاده کرد و همچنین با استفاده از آن بتوان امنیت جانی کاربران را نیز تامین کرد.

این ایده ساخت و ساز توسط شرکت اسکافور ارائه شد و در طی سالیان استفاده از آنها تجهیزات امنیتی مختلف به آن اضافه شد، پس از اینکه این دستگاه دوره های ازمایشی استفاده را طی کرد به سرعت به بازار راه یافت و سازندگان در ساخت پروژه های نیروگاهی،سد ها و پل سازی از آنها استفاده کردند. کلایمرهایی که امروزه در بازار موجود هستند از نظر امنیت بسیار پیشرفته هستند و استاندارد های جهانی و بین المللی استفاده میکنند. استاندارد کلایمر شامل موارد امنیتی بخش های مختلف این سازه است، تمامی بخش ها مانند سازه های فلزی بدنه، سیم های بکسل، ترمز ها و وینچ های دستگله باید از این استاندارد پیروی کنند، تمامی دستگاه های ارائه شده توسط این مرکز از انواع استانداردها و توصیه های امنیتی پیروی میکنند و میتوانیدبا خیال آسوده به اجاره کلایمر از این مرکز بپردازید.

امروزه در تمامی کشورهای صنعتی و کشورهای در حال توسعه از این دستگاه در ساخت پروژه های خود کرده اند، امروزه این ایده ساده تبدیل به یکی از تکنولوژی های پر استفاده در بخش های مختلف شده است.

0/5 (0 Reviews)