اگر قصد اجاره کلایمر یا خرید آن را دارید ممکن است که بین دستگاه های برقی یا مکانیکی شک داشته باشید، اگر اینطور است میتوانید با خواندن این نوشته به یک دیدکلی نسبت به انواع بالابرها دست پیدا کنید.

تفاوت کلایمر برقی و مکانیکی

دستگاه های بالابر برقی به سازه های موقتی گقته میشود که برای دسترسی به ارتفاع ساختمان استفاده میشود، این دستگاه ها به طور ملی پرتابل هستند و پس از اینکه آنها را اجاره کنید یا بخرید میتوانید قطعات مختلف آنها را از هم جدا کنید و در انبار قرار دهید. این دستگاه هم از استاندارد بین اللملی EN 1808 پیروی میکند، این نوع دارای تفاوت های زیادی در مقایسه با دستگاه های مکانیکی است.

1- تابلو برق؛ این دستگاه دارای تابلو برق است که از طریق آن میتوان دستگاه را در ارتفاع کنترل کرد. اما دستگاه های مکانیکی دارای این سیستم نیستند.

2- به این دلیل که این دستگاه با استفاده از نیروی الکتریسته کار میکند میتواند وزن بیشتری هم داشته باشد، وینچ های کشنده در این نوع وزن و حجم بیشتزی دارند و میتواند ظرفیت بیشتری را هم حمل کنند، در مدل های دستی این دستگاه، به این دلیل که باید با استفاده از نیروی مکانیکی دستگاه را حرکت داد از وینچ های دستی استفاده شده که ابعاد کوچکتری دارند و نسبت به انواع برقی ظریف تر هستند. وینچ های کشنده در دستگاه های آسان بالابر نیروی لازم برای حرکت دستگاه در ارتفاع را تامین میکنند.

3- به طور کلی دستگاه های برق ساختار حرفه ای تری در مقایسه با دستگاه های مکانیکی دارند، به عنوان نمونه سازه ها و وزنه های نگهدارنده در دستگاه های برقی در مقایسه با نمونه های برقی ساختار متفاوتی دارند، به این دلیل که در انواع مکانیکی لازم است که وزن دستگاه کم باشد تا کاربران بتوانند با استفاده از نیروی دستی آنها را کنترل کنند.

0/5 (0 Reviews)