استفاده از دستگاه های کلایمر میتواند مزیت های زیادی در مقایسه با داربست های فلزی داشته باشد. اما مهمترین مزیت این دستگاه در مقایسه با سایر روش های سنتی قیمت پایین تر استفاده از آن است، در این مقاله به مقایسه داربست نما و دستگاه بالابر از نظر اقتصادی خواهیم پرداخت.

البته بجز بعد اقتصادی از منظر دیگر هم این دستگاه دارای مزایا زیادی است. به عنوان مثال میتوان به سرعت بالای کلایمر در مقایسه با داربست نما اشاره داشت.
همانطور که میدانید در سال های اخیر توسعه و ساخت و ساز در کشور ما به امر مهمی مبدل شده است، به همین دلیل هزینه های پایینتر و همچنین سرعت بالای انجام پروژه ها است. به همین جهت در این مقاله به بررسی مهمترین مزیت این دستگاه خواهیم پرداخت.

مزایا اقتصادی کلایمر
مولفه های اقتصادی کلایمر

1- این دستگاه با افزایش سرعت انجام پروژه ها به کاهش هزینه های نهایی پروژه میپردازد. اجاره کلایمر در مقایسه با داربست هزینه ای حدود 1/10 خواهد داشت. به همین دلیل هم کارفرمایان ترغیب به استفاده از آن میشوند.

2- هزینه های نصب داربست خصوصا در ساختمان های بلند مرتبه بسیار بالا است اما در مقایسه اجاره کلایمر مزیت اقتصادی بیشتری را به کارفرماین ارائه میکند.

3- زمان نصب کمتر دستگاه های بالابر باعث شده است که بسیاری از فعالان در صنعت ساخت و سازهای ساختمانی ترغیب به استفاده از این دستگاه در پروژه های خود شوند.

4- از دستگاه های بالابرنما میتوان در پروژه های متعددی استفاده کرد و از آنجایی که این دستگاه ها پرتال هستند جای بسیار کمی را اشغال میکنند و در صورت نیاز به استفاده از آنها در پروژه های متعدد میتوان آنها را به سادگی در انبار نگه داری نمود. همچینی به دلیل تقاضا زیاد به استفاده از این دستگاه میتوان آن را به صورت استوک به کارفرمایان دیگر هم ارائه نمود. به همین جهت میتوان دستگاه کلایمر را به عنوان سرمایه ای اقتصادی مورد استفاده قرار داد.

0/5 (0 Reviews)