در پروژه های ساختمانی ایمنی و امنیت اهمیت زیادی دارد و حرف اول را میزند، اما فاکتور های دیگری هم مانند سرعت در انجام این پروژه ها تاثیر دارد، در نوشته های قبلی گفتیم که سرعت کلایمر در مقایسه با سایر تجهیزات مانند داربست نما بالاتر است، در این نوشته به بررسی فاکتور سرعت در استفاده از این دستگاه مبپردازیم.

سرعت کلایمر

از دستگاه های بالابر به منظور انجام کارهای ساختمانی و نماکاری استفاده میشود، در هنگام انجام تعمیرات و نماشویی سرعت جابه جایی دستگاه ها اهمیت بالایی دارد. در حالی که برای جابه جایی روی داربست های فلزی سرعت جابه جایی بسیار پایین است، سرعت کلایمر برقی حدود 6 متر در دقیقه است، و کاربران در هنگام جابه جا شدن نیازی نیست که نگران امنیت خود یا سر خوردن پا و سقوط از ارتفاع باشند.

سرعت جابه جایی انواع بالابر ها مانند بالابرهای برقی، مکانیکی و مونوریل متفاوت است، و بسته به سیستمی که این دستگاه ها دارند سرعت کار متفاوت است، اما به هر حال سرعت جابه جایی در تمام انواع این دستگاه ها از جابه جایی روی داربست های فلزی بیشتر است.

علاوه بر بالا بودن سرعت جابه جایی این دستگاه، سرعت مونتاژ قطعات و نصب آنها هم بالا است، نصب کردن این دستگاه ها نیاز استفاده از دستگاه خاص و یا کمک گرفتن از نیروهای متخصص زیاد ندارد، اما برای راه اندازی داربست باید از تجهیزات خاص و نیروی متخصص کمک بگیرید. و برای جمع اوری و نصب آنها نیاز به صرف زمان زیادی است.

این عامل باعث میشود که کار برای کاربران ساده تر باشد و جابه جایی در بخش های مختلف ساده تر باشد، به عنوان مثال اگر پس از کار کردن روی نمای طبقه دوم ساختمان، بخواهید به طبقه چهارم بروید با استفاده از این دستگاه در مدت زمان کوتاهی به طبقه چهارمم خواهید رسید.

5/5 (1 Review)