کلایمر های برقی یکی از مدل های کلایمر هستند، که در مقایسه با کلایمر های مکانیکی کاربرد بهینه تری دارند، کلایمر های برقی سرعت بالاتر، ظرفیت بیشتر و ایمنی بالاتری دارند، یکی از سیستم های ایمنی به کار رفته در این دستگاه، سنسورهای امنیتی آنها است.

در هر ست از بالابرهای برقی سیستم های امنیتی گوناگونی به کار رفته است، این سیستم های امنیتی شامل: ترمز، وینچ های کشنده و سنسورهای امنیتی که وظیفه تامین امنیت افرادی که روی ارتفاع کار میکنند را برعهده دارد.

در ست های بالابرنما و در داخل کنترل کننده های الکترونیکی که در جعبه کنترل قرار دارند، سنسور های مختلفی مانند: سنسور امنیتی، کنترل کننده الکترونیکی، اضافه بار و کنترل فاز که هر یک از آنها وظیفه کنترل بخش های مخلفی را برعهده دارند و از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

سنسور های کلایمر

سنسور اضافه بار

این سنسور وظیفه تشخیص بار بیش از حد ظرفیت روی دستگاه را برعهده دارد، اگر بار بیش از اندازه روی دستگاه وجود داشته باشد میتواند باعث پاره شده سیم های دستگاه کلایمر شوند.

اگر بار دستگاه بیش از مقدار تعیین شده باشد سنسور ها و ترمز های امنیتی دستگاه را روی سیم های امنیتی قفل میکنند و اجازه استفاده از آنها را نمیدهند. معمولا این سنسور ها اجازه حمل بار بیشتر از 150 کیلوگرم را به کاربران نمیدهد

سنسور محدودیت ارتفاع کاری

همانطور که از نام این سنسور مشخص است، وظیفه کنترل ارتفاع کاری را برعهده دارد و اجازه نمیدهد که دستگاه از ارتفاع خاصی بالاتر برود.

سنسور امنیتی

این سنسور وظیفه تشخیص سلامت بخش های مختلف دستگاه مانند سیم های اصلی آن را برعهده دارد و در صورتی که یکی از سیم های دستگاه پاره شود و حتی کابین دستگاه کمی منحرف شود این سنسور تشخیص میدهد و دستگاه را به سیم بکسل امنیتی منتقل میکند. با اجاره کلایمر از شرکت داتام خیالتان از بابت امنیت دستگاه راحت باشد.

5/5 (2 Reviews)