همانطور که پیش تر هم گفتیم دستگاه بالابرنما یا همان کلایمر در مقایسه با تکنولوژی های جایگزین امنیت بالایی دارد در این نوشته سیستم های امنیتی مختلف این دستگاه را بررسی میکنیم تا اگر قصد اجاره کلایمر دارید بتوانید به سادگی دستگاه مناسب خود را انتخاب کنید.

سیستم های امنیتی
مهمترین سیستم های امنیتی کلایمر

سیستم ترمز پاراشوت

این سیستم که با نام سیستم شتاب گیر هم شناخته میشود، در سازه های مشابه مانند آسانسور هم کاربرد دارد، کار این سیستم به این صورت است که زمانی که احساس میکند دستگاه در حال سقوط است، از سقوط آن جلوگیری میکند.

سیستم ترمز لنتی

این سیستم هم مانند سیستم قبلی از سقوط دستگاه در زمان شتاب جلوگیری میکند، این ترمز دقیقا سیستمی مشابه ترمز لنتی موجود در خودرو ها دارد و باعث میشود که زمانی که دستگاه در حال سقوط باشد و با سرعتی بیشتر از سرعت مجاز حرکت کند در سر جایش ثابت باقی بماند.

سیستم خود ترمزی و افزایش بار

همانطور که از نام این سیستم مشخص است، زمانی که بار دستگاه بیشتر از حد خاصی باشد، دستگاه در حالت خود ترمزی قرار میگیرد و باعث میشود که وقتی بار زیادی روی آن قرار داشته باشد در سرجایش ثابت شود و قفل شود تا از بروز خطرات مختلف در آن جلوگیری شود.

سیم بکس و ترمز امنیتی دستگاه

دستگاه بالابرنما دارای 4 سیم بکسل است که دو عدد از آنها سیم های امنیتی بوده و 2 عدد آنها سیم های اصلی دستگاه هستند. وظیفه ترمز و سیم بکسل امنیتی دستگاه این است که زمانی که سیم اصلی پاره شود یا دستگاه از حال افقی خارج شود ترمز امنیتی وارد عمل میشود و دستگاه را روی سیم های امنیتی قفل میکند. این سیم ها در دستگاه به شکل کمربندهای ایمنی عل میکنند و با قفل کردن دستگاه در ارتفاع درصد سقوط دستگاه را به صفر میرسانند. به همین دلیل زمانی که قصد اجاره کلایمر را دارید حتما توجه داشته باشید که تمامی سیستم های امنیتی از جمله سیستم ترمز و سیم بکسل امنیتی سالم باشند.

0/5 (0 Reviews)