امروزه مصالح زیادی برای نماکاری ساختمان ها ایجاد شده اند اما نماهای سیمانی هنوز هم محبوبت خود را حفظ کرده اند، از مزایای نماهای سیمانی میتوان به قیمت پایین آن در مقایسه با سایر مصالح اشاره داشت، نماهای سیمانی انواع مختلفی دارند که با نام های نمای چکشی، نمای کلنگی، نمای کمچه ای، نمای تگری و نمای تیشه ای شناخته میشوند.

نماکاری ساختمان ها با استفاده از سیمان به شیوه های مختلفی انجام میشود. یکی از امن ترین و بهترین روش ها برای اینکار استفاده از دستگاه کلایمر برای اینکار است، در مقالات قبلی سایت به دفعات در مورد کاربردهای این دستگاه و مزایای متعدد آنها در مقایسه با سایر روش ها صحبت کرده ایم.

از عوامل موثر در سیمان کاری ساختمان ها میتوان به کیفیت آن اشاره داشت، کیفیت سیمان به کار رفته در ساختمان و میزان ماسه به کار رفته در آن تاثیر زیادی در این امر دارد.

مرمت نماهای سیمانی

از آنجایی که پس از مدتی سیمان کاری نما ترک هایی ناشی از انقباض و انبساط حرارتی یا نشست ساختمان بر سطح آن به وجود می آید لازم است که به نحوی در صدد رفع انها برآییم.

میتوان با اجاره کلایمر به صورت موقت و چند روزه به رفع این ترک ها پرداخت. برای مرمت بناهای سیمانی میتوان به روش های زیر عمل کرد.

یکی از روش ها برای کاهش دیده شدن ترک های ساختمان ها ایجاد خطوط عمودی و افقی برروی آنها است. تا دید را از ترک ها دور کند. همچنین میتوان روی نمای ساختمان از شیشه هم استفاده کرد، استفاده از شیشه در بخش های مختلف نما به دور شدن توجه از شکستگی های نما کمک زیادی میکند.

در صورتی که قصد اجاره بالابرنما برای نماکاری ساختمان خود را دارید و نیاز به مشاوره تخصصی دارید میتوانید با کارشناسان داتام تماس بگیرید تا شما را در انتخاب سازه مناسب راهنمایی کنند.

0/5 (0 Reviews)