یکی از انواع بالابرهای ثابت که در ساختمان سازی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد سیستم مونوریل است، از این سیستم در ساختمان سازی برای دسترسی به بخش های مختلف نمای ساختمان استفاده میشود. در این نوشته به نحوه طراحی سیستم های مونوریل در ساختمان سازی اشاره خواهیم کرد.

 

پیاده سازی کلایمر مونوریل

برای طراحی این سیستم در ساختمان ابتدا باید پلن ساختمان را در به شرکت اجرایی تحویل کنید پس از آن شرکت مراحل طراحی کلایمر مونوریل در ساختمان را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

ما در داتام کلایمر با بررسی استاندارد های تدوین شده برای راه اندازی دستگاه بالابرنما و هچینین استانداردهای بین الملیی مانند EN1888 به طراحی سیستم مناسبی برای ساختمان شما خواهیم پرداخت.

توجه داشته باشید که حتما پیاده سازی بالابر مونوریل را به شرکت های معتبر بسپارید تا پس از انجام کار و در حین پروسه کار روی نما نیاز به تخریب و ساخت دوباره سیستم نباشد. به همین دلیل پیش از سپردن کار به مجری حتما نمونه کارهای آنها را بررسی کنید.

پس از آنکه طراحی به پایان رسید، نوبت به نصب دستک ها و اتصالات ثابت میرسد، در این مرحله مجری پیاده سازی کلایمر مونوریل با نظارت مهندس مربوطه به نصب میپردازد.

پس از اینکه نصب ریل ها و دستک ها به پایان رسید باید در مرحله نهایی کلایمر مونوریل را به ریل ها متصل کرد. این دستگاه را به وسیله ترولی برقی یا دستی روی ریل ها متصل میکنند.

مراحل طراحی سیستم مونوریل

1- ارسال طرح به شرکت های اجرای سیستم مونوریل و سپس انجام بررسی های لازم توسط تیم شرکت و انجام بازرسی های میدانی توسط آنها و نهایتا ارائه نقشه ها و طراحی های مورد نیاز برای پیاده سازی سیستم.

2- انتخاب برند و کلاس دستگاه مونوریل توسط مشتریان، از آنجایی که این دستگاه ها در برند های مختلف کارایی های گوناگونی عرضه میشوند برای انتخاب حتما با کارشناسان متخصص مشورت نمایید.

3- توجه داشته باشید که از آنجایی که عملیات نصب سیستم ثابت مانند مونوریل زمان بر است پس ممکن است عملیات پیاده سازی از چند هفته تا چند ماه طول بکشد.

5/5 (1 Review)