امروزه در صنعت ساختمان سازی به یکی از صنایع ایمن و سود آور تبدیل شده است. به همین دلیل نیاز است که فعالان این حوزه در ساخت بناهای خود دنبال روش های نوینی باشند که بتوان با استفاده از آنها سرعت اجرای پروژه ها و ایمنی کارکنان را بالابرد. بی شک نمای ساختمان را میتوان یکی از اصلی ترین بخش های آن بر شمرد به زیرا ظاهر خارجی ساختمان ها معرف آنها است.و باید برای کار روی آن از روش ها و مصالح نوین استفاده کرد. یکی از این روش ها، استفاده از کلایمر به جای داربست در ساختمان است. در این مقاله برخی از مزایا دستگاه کلایمر نسبت به داربست را بررسی میکنیم.

دستگاه های کلایمر یا همان بالابرها، دستگاه هایی برای دسترسی به ارتفاع بالا در ساختمان هستند، میتوان با استفاده از آنها عملیات های تعمیر و بازسازی نما، نماشویی و ساخت نما را انجام داد.

 

اجاره کلایمر

مزایای دستگاه کلایمر

1- افزایش سرعت پیشرفت پروژه

دستگاه کلایمر در هر دقیقه میتواند حدود ده متر حرکت کند، به دلیل سرعت بالای این دستگاه در مقایسه با داربست میتوان بدون اتلاف وقت در انجام ساخت نما در ارتفاع جابه جا شد.

2-هزینه های پایین تر در مقایسه با داربست

در هنگام جرای پروژه با استفاده از داربست هر قدر که تعداد طبقه های ساختمان بلند تر باشد لازم است که هزینه های بسیار بالاتری پرداخت شود. و استفاده از آنها به تنهایی میتوان هزینه های اجرای پروژه را افزایش دهد.

4- ایمنی و اطمینان بالا

در طراحی و ساخت دستگاه های کلایمر استاندارد از ملزومات ایمنی مختلفی استفاده شده است، سیستم های ایمنی مختلف مانند سیم های بکسل ایمنی، ترمزهای اضطراری و وینچ های استاندارد تعبیه شده در است که ایمنی کاربرانی که از آنها استفاده میکنند را بالا میبرد. و سرعت سقوط این دستگاه به دلیل استانداردهای بین المللی به کار رفته در آنها صفر است.

5-افزایش کیفیت کار

همانطور که گفته شد استفاده از دستگاه کلایمر میتواند ایمنی کاربران را بالاببرد. ایمنی بالای اسن دستگاه به کاربران این اطمنان را میدهد که بتوانند کار خود را بهترین شکل انجام دهند و اینکار کیفیتاجرای پروژه را افزایش میدهد.

با توجه به مزیای گقته شده اما هنوز در کشور شرکت های زیادی اقدام به اجاره کلایمر غیر استاندارد و فروش آن میکنند. که از ایمنی خیلی پایینی برخوردار است. به همین دلیل تاکید میشود که زمان خرید و استفاده از این دستپاه به گواهی نامه ها استانداردهای آن توجه نمایید تا در حین انجام پروژه با مشکلی مواجه نشوید.

0/5 (0 Reviews)