بالابر به وسیله ای گفته میشود که جهت کار روی ارتفاع کاربرد دارد، این دستگاه مکانیزم های کاری مختلفی دارند. که بر این اساس به انواع مختلفی تقسیم میشوند. در این نوشته انواع مختلف این دستگاه را بررسی میکنیم.

بالابرهای آکاردئونی

این دستگاه برای کار روی ارتفاع کم کاربرد دارد و حداکثر ارتفاعی که با این وسیله میتوان به آن دسترسی داشت، ارتفاع 40 متری است. کاربردهای بالابرهای آکاردئونی در زمینه های رنگ آمیزی، شست و شو و خدمات عمومی است.
این نوع یکی از ایمن ترین انواع دستگاه های بالابر هستند و قابلیت جابه جایی چند نفر به شکل هم زمان را دارد. حتی برخلاف مدل های دیگر دستگاه، از این مدل میتوان در فضای داخلی ساختمان هم استفاده کرد. حداکثر بار این دستگاه 300 کیلو گرم است.

بالابرهای آکاردئونی

 

بالابرهای زنجیری

بالابرهای زنجیری در انواع مکانیکی و الکترونیکی ساخته میشوند و بدنه دستگاه با استفاده از زنجیر به قلاب متصل میشود. و با استفاده از وینج های کشنده جابه جا میشود.

 

بالابرهای زنجیری

بالابرهای کابلی

بالابرهای کابلی یا همان کلایمر با استفاده از کابل و سیم های بکسل کار میکنند و برای کاربردهای نماشویی، نماسازی، ترمیم و مرمت نما در ساختمان های بلند مرتبه کاربرد دارند.

کلایمر برقی حرفه ای

بالابرهای مفصلی

بالابرهای مفصلی بیشتر برای عملیات های نگهداری و خدمات مورد استفاده قرار میگیرند و در پروژه های بالاتر از 10 متر کاربرد دارند. عموما این دستگاه را روی خودرو نصب میکنند، ظرفیت این دستگاه حدود 200 متر است. . ار انواع بالابرهای سیار محسوب میشوند.

بالابرهای مفصلی

بالابرهای تلسکوپی

به این دلیل به این نووع بالابرهای تلسکوپی میگویند که ظاهری شبیه به تلسکوپ دارند. این دستگاه دارای بازوی محرک بوده که باری تا حدود 200 کیلو را جابه جا میکند. از این بالابر در پروژه های ساختمانی وسیع استفاده میشود.

بالابر تلسکوپی

بالابرهای عنکبوتی

این دستگاه امکان روی هر ساختمانی را دارد و به دلیل عرض بسیار کم توانایی عبور از درها را دارد. ارتفاع قابل کار با استفاده از این نوع در مقایسه با سایر انواع بالابرها بالاتر بوده و میتواند روی شیب تا چهل درجه هم کار کند.

 

بالابر تلسکوپی

0/5 (0 Reviews)