کلایمر دستگاهی است که از آن برای کار روی ارتفاع استفاده میشود، بسته به انواع مختلف این دستگاه، حرکت دستگاه هم متفاوت است، در این نوشته انواع مختلف این دستگاه را بررسی میکنیم.

حرکت کلایمر

کلایمر با حرکت عمودی

همه دستگاه های بالابر حرکت عمودی را دارند، به این دلیل که به طور کلی این دستگاه برای کار روی بخش هایی از ساختمان است که در ارتفاع بالا قرار دارد. دستگاه هایی که تنها حرکت عمودی دارند با استفاده از دو پایه به بخش بالایی ساختمان متصل میشوند، سبد دستگاه با استفاده از سیم های بکسل که وظیفه نگه داشتن دستگاه روی ارتفاع را دارد در به این پایه های آن روی ارتفاع متصل میشوند. در این میان وینچ های کشنده قرار دارند که به سبد متصل شده اند و نیروی لازم برای حرکت عمودی دستگاه را فراهم میکنند. جابه جایی این نوع خیلی ساده است و برای اینکار تنها کافی است با استفاده از تابلو برق دستگاه و سوییچ های آن دستگاه را به سمت بالا و پایین منتقل کنید، حتی کاربرانی که تخصصی در این زمینه ندارند هم با استفاده از یک آموزش ساده میتوانند با دستگاه کار کنند.

حرکت عمودی و افقی دستگاه

دستگاه های مونوریل در این دسته بندی قرار میگیرند. دستگاه های مونوریل این قابلیت را دارند که بتوان آنها در جهات افقی و عمودی حرکت داد. این نوع معمولا به طور ثابت در پروژه قرار میگیرند و با استفاده از ریل هایی که در سقف ساختمان نصب میشوند به صورت افقی حرکت میکنند.

قیمت این نوع معمولا از دستگاه هایی که تنها حرکت عمودی دارند گران تر است، و اگر نیازی به حرکت در جهات مختلف در ساختمان شما نیست نیازی به خرید دستگاه هایی که هر دو حرکت را دارند نیست.

همچنین دستگاه های مونوریل از نوع برقی هستند و انواع مکانیکی آنها موجود نیست. برای اجاره کلایمر و دریافت مشاوره میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید

0/5 (0 Reviews)