یکی از راه ها برای بالا بردن مقاومت ساختمان ها در برابر تغییرات اب و هوایی استفاده از ورق های کامپوزیت است، استفاده از این ورق ها در نمای ساختمان آنها را در برابر حرارت زیاد، رطوبت و نور مستقیم خورشید محافظت میکند. به همین دلیل هم در کشور های گرمسیر از این ورق ها زیاد استفاده میشود، استفاده از این ورق ها در ساختمان اتلاف انرژی را کاهش میدهد و به این دلیل که نمیگذارد اشعه خورشید به داخل ساختمان راه پیدا کند گرمای کمی را هم جذب میکند.

علاوه بر استفاده در کشور های گرمسیری استفاده از این مصالح در منطق مرطوب و مکان هایی که باران زیادی هم میبارد مرسوم است، به این دلیل که این ورق ها عایق روطبت مناسبی هستند و در معرض رطوبت به هیچ وجه زنگ نمیزنند.

 

نصب ورق های کامپوزیت

روش نصب ورق های کامپوزیتی روی ساختمان

برای نصب این ورق ها ابندا نحوه اتصالات و نحوه نصب طراحی میشود، سپس دستک های اتصالی برای نصب آنها را میسازند و رول بولت ها و دستک ها با جوش دادن به هم متصل میکنند تا برای نصب براکت های فلزی آماده شوند. و سپس ورق های کامپوزیت را روی آنها نصب میکنند.

برای نصب این سازه ها روی ارتفاع میتوان از روش های مختلفی استفاده کرد، مرسوم ترین روشی که در ایران از آن استفاده میشود استفاده از داربست های فلزی است، اما با توجه به وزن این ورق ها و سختی حمل آنها روی داربست، امروزه استفاده از دستگاه کلایمر برای نصب آنها رواج پیدا کرده است، حتی میتوانید از کلایمر دو طبقه برای نصب آنها کمک بگیرید، استفاده از دستگاه های دوطبقه باعث میشود که به طور همزمان بتوان بخش زیادی را روی نما پوشش داد. استفاده از این دستگاه علاوه بر اینکه باعث میتوان به سادگی به بخش های مختلف نما دسترسی داشت، میتوان به سرعت هم نصب آنها را پیش برد تا در زمان کوتاهی بتوان نمای کلی ساختمان را ساخت و مورد استفاده قرار داد .

4.5/5 (2 Reviews)