نصب کلایمر کار تخصصی است که نیازمند به کارگیری نیروی متخصص است. پس از اجاره کلایمر شرکت موظف است دستگاه را نصب کند و سرویس های دوره ای آن را انجام دهد. در این نوشته نکات نصب این دستگاه روی سازه های صنعتی را توضیح میدهیم.

هنگام نصب بالابر روی سازه های صنعتی لازم است که از وزنه های تعادل استفاده شود تا با استفاده از آن تعادل دستگاه حفظ شود. این وزنه ها معمولا دارای وزن 300 کیلوگرم هستند.

نصب کلایمر

سبد دستگاه دارای ستون و تکیه گاه است که در زمان نصب باید به راه اندازی دقت لازم شود.

در زمان نصب کلایمر باید توجه داشت که در صورت نصب چرخ بر روی سبد دستگاه میتوان آن را در جهات مختلفی حرکت داد.
همچنین زمانی که میخواهید دستگاه را روی ساختمان های دارای جان پناه نصب کنید حتما از گیره های مخصوص برای نگهداری سبد استفاده کنید.

سیم بکسل دستگاه حتما باید دارای قطر 8 میلی متری باشد. تا بتواند حداقل وزن 350 کیلوگرم را تحمل کند. به علاوه سیم های بکسل مخصوص استفاده شده در این نوع باید فلزی باند و نوک سیم ها را حتما با استفاده از سرب پر کنید و و با استفاده از گیره های مخصوصی پرس کرده و در جای خودشان ثابت کنید. برای عبور دادن سیم از بخش های مکانیکی باید سیم راا با استفاده از حرارت پرس کرد.

حتما پس از وصل کردن سیم ها به نوک انها وزنه های 15 کیلوگرمی متصل شود تا در حین کار باز نشوند.

پس از نصب دستگاه باید اموزشهای ایمنی و استفاده از تجهیزات مختلف مانند، کمبرند، کلاه و جلیقه امنیتی به کاربران داده شود.

سیم های دستگاه به هیچ عنوان نباید روغنی و یا پوسیده باشند.

استفاده از سیستم های ترمز مختلف در راه اندازی دستگاه اجباری است. باید از سیستم های پاراشوت و لنتی استفاده کرد این سیستم ها در حین کار باعث میشوند که اگر دستگاه در شتاب بالایی قرار گرفت، ترمز فعال شود و آن را در جای خود تاثبت نگه دارد. این سیستم ها همچنین در آسانوسنر هم مورد استفاده قرار میگیرد. ترمز لنتی هم دقیقا دمانند خودرو عمل میکند و دستگاه را در ارتفاع بالا ثابت نگه میدارد.

0/5 (0 Reviews)