نمای ساختمان معرف آن است و افرادی که برای بار اول ساختمان را میبینند اول نمای آن را نگاه میکنند و اگر ساختمان ظاهر زیبایی نداشته باشد باعث به وجود آمدن حسی در بد در بینندگان خواهد شد و هر قدر که نمای داخلی زیبا باشد تاثیری روی آنها نخواهد داشت، نمای ساختمان ها با توجه به مصالحی که برای ساخت آنها به کار گرفته شده است متفاوت هستند، اما از هر مصالحی که برای ساخت آنها استفاده شده باشد بعد گذشت چند سال کثیف میشود و ظاهر اولیه خود را از دست میدهد.

 

نماشویی ساختمان

کثیف شدن نمای ساختمان و از دست دادن رنگ آن بر اثر عوامل مختلفی به وجود می آید، عواملی مثل آلودگی هوا، گرد و خاک، بارش باران های اسیدی و تابش نور خورشید برخی از آنها هستند. تفاوتی نمیکند که کدام یک از این عوامل باعث به وجود آمدن ظاهر نامناسب ساختمان شده باشد در هر صورت با انجام عملیات هایی مانند نماشویی و یا رنگ آمیزی نما میتوایند دوباره شکل ظاهری ساختمانتان را به شکل اول باز گردانید.

برای انجام نماشویی روی ساختمان میتوان از روش های مختلفی استفاده کرد، راپل، داربست های فلزی و کلایمر برخی از این تجهیزات هستند که به طور گسترده در ساختمان سازی کاربرد دارند.

عوامل زیادی در انجام اینکار نقش دارند برای اینکه نماشویی ساختمان نتیجه مطلوبی داشته باشد ضروری است که از افراد آموزش دیده و دادای توانایی و تخصص مناسب استفاده شود. اگر افرادی که تخصص لازم برای انجام کار را ندارند را برای انجام کار در نظر بگیرید ممکن است کار را به خوبی انجام ندهد و علاوه بر اینکه هزینه های زیادی را متقبل شده اید نتیجه مطلوبی نگیرید.

در گذشته در صورت نیاز برای نماشویی ساختمان لازم باید از داربست های فلزی استفاده میشد که پیاده سازی آنها هزینه های زیادی را در پی داشت و همچنین مادامی که کار روی نما انجام میشد نیاز بود که داربست ها روی نما وجود داشته باشند. و برای مدتی ظاهر ساختمان را به کلی تغییر میدادند، اما امروزه تنها با استفاده از طناب و یا دستگاه کلایمر که سرعت نصب بالایی دارند و هم جای زیادی را اشغال نمیکنند استفاده میشود، با استفاده از این تجهیزات برای کار هم سرعت انجام کار بالا میرود و هم امنیت کارکنان تامین میشود و شما نیازی نیست که هزینه های زیاد نصب داربست و حمل و نقل آن را پرداخت کنید.

5/5 (1 Review)