در ساختمان سازی به بخش خارجی ساختمان که توسط افراد خارج از ساختمان دیده میشود نمای خارجی ساختمان گفته میشود و به بخش داخلی ساختمان و رنگ آمیزی ها و .. انجام شده دز سطح دیوارهای داخلی ساختمان را نمای داخلی آن میگویند.

نمای ساختمان

نمای بیرونی ساختمان را میتوان یکی از از مهمترین بخش های هر ساختمانی معرفی کرد به این دلیل که به نوعی نمای خارجی ساختمان معرف آنها هستند و تمام افرادی که ساختمان را میبینند در نگاه اول نمای آن را میبینند.

در کشورهای صنعتی امروزه استفاده از نماهای مدرن رونق زیادی پیدا کرده است و صنعت ساختمان سازی روی به استفاده از نماهای مدرن برای ساختمان ها آورده است.

اما در برخی از شهر های تازیخی هنوز هم برخی بر این باورند که استفاده از نماهای مدرن باعث از بین رفتن بافت تاریخی شهر خواهد شد و به آن آسیب وارد خواهد کرد، از همین رو شهرداری برخی از شهر های تاریخی مانند اصفهان اجازه استفاده از نماهای مدرن برای ظاهر ساختمان را نمیدهند. تا به هویت تازیخی شهر آسیب وارد نشود و به جذب توریست صدمه وارد نشود.

اما در برخی کشور ها مانند آمریکا استفاده از بناهای مدرن باعث جذب توریست در آن شده است و در شهرهای بزرگ و صنعتی گردشگران زیادی تنها برای ظاهر مدرن شهر به ان سفر میکنند.

با توجه به توضیحاتی که در بالا در مورد آنها صحبت کردیم، متوجه شدیم که نمای ساختمان های یک شهر میتواند هویت آن را تغییر دهد و از همین رو بسیار اهمیت دارد.

برای همین هم زمان ساخت نمای ساختمان لازم است به مواردی مانند شرایط جغرافیایی شهر، تعداد طبقات ساختمان و به مدرن و سا سنتی بودن آن توجه زیادی شود.

تجهیزات مورد نیاز برای کار روی نمای ساختمان

پس از اینکه تمام شرایط بالا را رعایت کردید نوبت آن است که با توجه به مقدار بودجه ای که برای ساخت نمای ساختمان مورد نظر در نظر دارید  به انتخاب متریال های مورد استفاده برای ساخت و سازه هایی که با استفاده از انها میتوان به ارتفاق دسترسی داشت بپردازید.

از انواع تجهیزاتی که میتوان توسط آنها عملیات نماکار ساختمان را انجام داد میتوان به داربست نما و کلایمر اشاره داشت در سایر مقالات سایت در مورد تفاوت این دو سازه و مزیت های استفاده از هر یک از آنها صحبت کرده ایم.

0/5 (0 Reviews)