اگر قصد اجاره کلایمر را داسته باشید ممکن است که این سوال برایتان به وجود بیاید که آیا میتوان از کلایمر در تمام ساختمان ها استفاده کرد؟ و در چه ساختمان هایی بهتر است که از این دستگاه به جای داربست استفاده شود؟ در این نوشته پاسخ سوالات شما در خصوص نحوه استفاده از دستگاه بالابرنما را بررسی میکنیم.

استفاده از کلایمر

برای پاسخ دادن به این سوالات بهتر است که ابتدا با کاربردهای این دستگاه آشنا شویم، از این دستگاه برای انجام کارهایی مانند نماکاری و تعمیرات نما استفاده میشود. این دستگاه با استفاده از سازه هایی مقاوم به بام ساختمان متصل میشود و امکان دسترسی به ارتفاع را برای کاربران فراهم میکند.

اما نوع ساختمانی که در آن قصد دارید از این وسیله استفاده کنید و کارایی که توقع دارید مشخص میکند که آیا استفاده از آن بصرفه است یا خیر. برای اینکه بتوان مشخص کردن که آیا از این دستگاه استفاده شود یا خیر باید پلان ساختمان را بررسی کنیم تا شکستگی ها و یا تورفتگی های آن را اندازه گیری کنیم. معمولا از این دستگاه در سختمان هایی که شکستگی های زیادی در سطح نما دارد استفاوه نمیشود چون این امکان وجود دارد که نتوان به تمام بخش های آن دسترسی داشت.

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذاری که مشخص میکند که آیا استفاده از این دستگاه کارامد است یا نه ارتفاع ساختمان است و اینکه به طور همزمان در پروژه نیاز است که چند نفر روی بخش های مختلف کار کنند.

از آنجایی که این دستگاه باعث میشود که سرعت انجام کار روی پروژه بالاتر برود و این امکان را برای کاربران فراهم میکند که با استفاده از آن به ارتفاع خیلی زیادی دست پیدا کرد. بیشتر کارفرمایان پروژه های ساختمانی به تازگی تمایل دارند که این دستگاه به جای داربست نما استفاده کنند.

0/5 (0 Reviews)