اگر در پروژه تان نیاز به استفاده از انواع بالابر و کلایمر دارید باید نکات مورد نیاز برای اجاره و انتخاب آن را بدانید تا بتوانید انتخاب خوبی داشته باشید.

در مقالات قبلی انواع بالابر را معرفی نمودیم و کاربرد هر یک از آنها را هم بررسی کردیم، اما در ایران بالابری که بیشتر وجود دارد بالابرهای آکاردئونی و نفربرها هستند.

اما سوالی که همیشه توسط کارفرمایان از ما پرسیده میشود این است که کدام یک از انواع این دستگاه ها برای آنها مناسب تر است و بهتر است کدام یک را اجاره نمایند. در ادامه مزایا و معایب هر یک از این بالابرهایی که در ایران کاربرد گسترده دارند را بررسی میکنیم.

یکی از بالابرهایی که کاربرد زیادری در ایران دارد بالابر تک ریل است، بالابرهای تک ریل از آلیاژ های خاصی ساخته شده اند که استحکام آنها را بالا میبرد و به علاوه وزن کلی دستگاه را هم کاهش میدهد.

به این دلیل این بالابرها را تک نفره یا نفر برمینامند که ظرفیت کمی را میتوانند حمل کنند و تنها برای استفاده یک نفر طراحی شده اند.

بالابر ریلی قابلیت جابه جایی 1 نفر یعنی حدود 100 کیلو وزن را تا ارتفاع کاری 11 متر را دارند و به دلیل سهولت در راه اندازی و استفاده در میان این دستگاه ها محبوبیت زیادی پیدا کرده اند.

عموما از این نوع در فروشگاه ها و کارخانه ها برای جابه جایی بین طبقات مختلف و در فروشگاه برای دستیابی به طبقات محصولات به کار میرود.

در برخی پروژه ها و مکان ها از این نوع به جای آسانسور هم استفاده میشود و میتواند حتی برای جابه جایی بار هم بکار برود در عکس زیر میتوانید یکی از نمونه های بالابر نفر بر را مشاهده کنید، اما بالابرهای دیگری مانند کلایمر هم در بازار وجود دارند که صرفا جهت کار روی ارتفاع ساختمان وجهت نماکاری استفاده میشود برای همین هم به آنها بالا برنما گفته میشود.

 

بالابر نفربر

5/5 (1 Review)