سیم بکسل کلایمر

در مقالات پیشین سایت در مورد تعریف کلایمر و انئاع آنها از نظر طراحی و ساخت صحبت کردیم. در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از اصلی ترین اجزای این دستگاه و استانداردهای امنیتی آن آشنا کنیم.

به دلیل اهمیت بالای امنیت در دستگاه کلایمر در طراحی آن لازم است که از استانداردهای ایمنی استفاده شود. استاندارد استفاده شده در دستگاه های بالابرنما استاندارد EN1808 و CE هستند. در این استاندارد رعایت ایمنی بخش های مختلف کلایمر تشریح شده است. یکی از قسمت های اصلی این استاندارد بخش سیم بکس است. زیرا تمام وزن سبد دستگاه آسان بالابر و افرادی که روی آن هستند از طریق این سیم نگه داشته میشود. در این دو استاندارد در مورد سیم های بکس دستگاه بسیار تاکید شده است

دستگاه کلایمر از دو سیم بکسل تشکیل شده است، سیم بکس اصلی و سیم بکس امنیتی، البته در دستگاه بالابر مکانیکی یا دستی تنها از سیم های اصلی دستگاه استفاده میشود.

سیم های بکسل دستگاه از طریق وینچ های کشنده به دستگاه مصل هستند، معمولا قطر و ضخامت سیم های این دستگاه به نوع وینچ های آن بستگی دارد.مثلا در وینچ های مدل CTD6.3 قطر سیم ها 8.6 است.

اما با این حال که ایمنی و سالم بودن سیم دستگاه بالابر بسیار اهمیت دارد و در استانداردهای بین المللی این دستگاه در مورد آنها صحبت شده است، اما همچنان هم افراد سودجو و منفعت طلب بدون در نظر گرفتن جان و امنیت کاربران اقدام به استفاده از سیم های غیر استاندارد میکنند تا هزینه های خود را پایین تر بیاورند.اگر قصد اجاره کلایمر یا خرید آن را دارید حتما از طریق شرکت های معتبر اقدام نمایید. و به اصالت و استاندارد های رعایت شده در ساخت آنها توجه لازم را داشته باشید، تا از خسارت های جانی و مالی آن در امان باشید. دستگاه های بالابر شرکت داتام دارای استاندارد و ایمنی لازم برای جان و امینی کاربران هستند.

 

 

0/5 (0 Reviews)