عموما تمامی دستگاه های کلایمر از نوع پرتابل هستند و به راحتی میتوان آنها را حمل و قفل و نگهداری کرد. اما این دستگاه ها چه ویژگی هایی دارند و از چه بخش هایی تشکیل شده اند؟

ویژگی های کلایمر پرتابل

بلابرهای پرتابل برقی و مکانیکی از بخش های متعددی مانند: سازه های نگهدارنده، سبد، تابلو برق، سیم های بکسل و سیستم های امنیتی مختلف تشکیل شده اند.

این دستگاه ها با استفاده از سازه های خاص کالسکه ای شکل که در بام ساختمان نصب میشوند و به وسیله وزنه های نگهدارنده به سقف یا جان پناه ساختمان متصل میشوند. این سازه ها این قابلیت تغییر اندازه دارند و میتوان آنها را به سایزهای مختلفی در آورد.

از نظر ظرفیت و تعداد نفراتی که این دستگاه میتواند جابه جا کند، دستگاه های مختلف با یکدیگر متفاوت هستند اما به طور میانگین این دستگاه قابلیت حمل کردن 300 کیلوگرم وزن را دارد. و در بهترین حالت این دستگاه میتواند 900 کیلوگرم وزن را حمل کند.

نیروی حمل این دستگاه به وسیله دو موتور برقی تامین میشود و برای افزایش ایمنی دستگاه در آنها از 4 رشته سیم استفاده شده است. دو عدد از این سیم های بکسل سیم های امنیتی هستند که در صورت پاره شده سیم های اصلی دستگاه را در ارتفاع نگه میدارند.

دستگاه های برقی دارای سیستم های امنیتی متعددی هستند که سقوط دستگاه را به صفر میرساند. به عنوان مثال در صورتی که دستگاه بیشتر از درجه از حالت تراز خارج شود، با استفاده از ترمزهای امنیتی روی سیم امنیتی قفل خواهد شد.
استفاده از این دستگاه حتی برای کاربرانی که تخصص زیادی هم ندارند میتوانند از دستگاه استفاده کنند، حرکت دستگاه با استفاده از تابلو برق کنترل میشود که در کابین دستگاه نصب میشود و به کاربران امکان حرکت دادن و متوقف کردن دستگاه را میدهد.

شرکت داتام ارائه دهنده انواع دستگاه های پرتابل میباشد برای اجاره کلایمر و دریافت مشاوره خرید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

0/5 (0 Reviews)