دستگاه های بالابر یا همان کلایمر ها دستگاه هایی برای دسترسی به ارتفاع هستند. که بر روی ساختمان ها و سازه ها نصب میشوند و دسترسی به ارتفاعات مختلف بر سطح خارجی آن برای انجام عملیات های مختلف مانند کار روی نمای ساختمان ها مثل سیمان کاری، سنگ کاری، نمایشویی و تعمیرات باز سازی نما را فراهم میکنند. عمده کاربرد این دستگاه برای کار روی نما و قسمت های خارجی ساختمان است، اما این دستگاه کاربردهای بیشمار دیگری هم دارد. یکی از کاربردهای این دستگاه استفاده از آن در صنایع نفت وپتروشیمی است.

در صنعت پتروشیمی برای دسترسی به ارتفاع در مخزن گازی و جداره بیرونی آن از دستگاه های بالابر استفاده میشود. این دستگاه در این صنعت به دلیل ایمنی بالا، هزینه های کمتر نسبت به داربست و بهبود سرعت انجام کار جایگاه ویژه ای دارد و بسیاری از کارفرمایان به علت این مزایا دست به استفاده از آنها به عنوان جایگزینی ایمن و مطمئن به جای استفاده از داربست های فلزی زده اند.

 

استفاده از کلایمر در صنعت پتروشیمی

 

چند مورد از کاربردهای کلایمر در صنعت نفت

1- از دستگاه بالابر برای تعمیر و نگهداری جداره بیرونی و قسمت های درونی مخازن گازی به جای نصب داربست در آنها استفاده میکنند.

2- معمولا دستگاه کلایمر را در جداره بیرونی مخازن گاز نصب میکنند و از آن برای دسترسی به ارتفاع در این مخازن جهت رنگ کاری، نگهداری و اجرای پوشش های مختلف روی آنها استفاده میکنند.

3- دستگاه بالابر را در سازه های فلزی نیروگاه های پتروشیمی جهت تعمیر و بازسازی این سازه ها نصب میکنند و با استفاده از آن میتوان به سادگی به بخش های گوناگون نمای ساختمان دسترسی داشت.

استفاده از دستگاه بالابر میتواند کاربردهای دیگری هم در صنایع پتروشیمی داشته باشد. به همین دلیل امروزه کارفرمایان به استفاده از آنها برای انجام عملیات های گوناگون در صنایع مختلف دست زده اند.

دستگاه های بالابر ارائه شده توسط شرکت داتام داری ایمنی بالا و استانداردهای لازم هستند، در صورتی که قصد اجاره کلایمر یا خرید آن را دارید با ما تماس بگیرید.

0/5 (0 Reviews)