در حین ساخت بخش های مختلف ساختمان و خصوصا نماکاری ها بخش هایی از ساختمان وجود دارند که دارای سطوح زاویه دار هستند. به عنوان مثال بخش پنجره ها یا گوشه های ساختمان، اگر بخواهیم روی این بخش ها کار کنیم نیاز به دستگاه کلایمر با کابین زاویه دار داریم که بتواند روی بخش های زاویه دار کار کند.

دستگاه های کلایمر زاویه دار را میتوان در گوشه ها و شکستگیهای بنا مورد استفاده قرار داد. این نوع از دستگاه ها همانطور که در تصویر مشاهده میکنید. نیاز به نگهدارنده های کالسکه ای برای نگه داشتنشان روی بام دارند.

کلایمر زاویه دار

استفاده از این دستگاه های کلایمر هم مانند سایر دستگاه ها است و با استفاده از وزنه به بخش های بالایی فیکس میشود. در این نوع دستگاه ها از سیم های مخصوص و موتورهای کشنده خاص استفاده میشود.

همانند سایر بالابرها این دستگاه هم ظرفیت متغیری دارد و بسته به تحمل کابین و موتورها میتواند وزن های متغیری را تحمل نماید.

زمانی که نیاز باشد دستگاه وزن بیشتری را تحمل کند از ترمزهای مختلفی هم در آن استفاده میشود. تا بتواند ایمنی بیشتری داشته باشد. به عنوان مثال ترمز blockstop از انحراف دستگاه جلوگیری میکند و در صورت انحراف دستگاه آن را در زمانی کمتر از یک دهم ثانیه در جای خود ثابت نگه میدارد.

تابلوهای هدایت این بالابرها کمی متفاوت تر از سایر دستگاه ها است و بسته به تعداد موتورهای دستگاه از بخش های مجزایی تشکیل شده است. اما بخش های مشترک این دستگاه با سایر دستگاه ها مجهز بودن به سیستم کاهش ولتاژ، کنترل فاز و اِمرجنسی است.

کلایمرهای زاویه دارد دارای آژیر هشدار و اهرم فرود است. این دستگاه ها هم دارای کابین هایی هستند که با استفاده از رنگ های مخصوص فلز رنگ شده و از ورق های گالوانیزه و آلومینیومی برای ساخت کابین ها استفاده شده است.

0/5 (0 Reviews)