همانطور که در مقالات پیشین سایت صحبت کردیم دستگاه کلایمر یا بالابرنما به دستگاهی گفته میشود که برای دسترسی آسان و ایمن به نمای ساختمان از آن استفاده میکنند.

از این دستگاه جهت کار روی پروژه های مختلفی از جمله پروژه های ساختمان های بلند مرتبه، پل ها، سد ها، سیلو ها  و مخازن نفت و پتروشیمی استفاده میشود.

 

پروژه هایی که میتوان توسط این تجهیزات انجام داد شامل: نقاشی ساختمان، رنگ کاری، نصب پنل های کامپوزیتی، سیمانکاری، نماشویی ساختمان های با نمای شیشه ای و به طور کلی میتوان گفت به منظور کارهای تعمیراتی و ساخت و ساز نماهای ساختمان استفاده میشود.

کلایمر های روفکار

برخی از مزایای دستگاه روف کار

  1. کاهش خطرات کار روی نمای ساختمان به جای استفاده از داربست های فلزی
  2. سرعت بخشیدن به روند انجام کار ها
  3. نصب و مونتاژ ساده دستگاه
  4. قابلیت دسترسی داشتن به بخش های نمای ساختمان تا ارتفاع مورد نظر
  5. طراحی سبد و کابین دستگاه با اشکال هندسی مورد نظر شما
  6. امکان جابه جایی پرسنل به همراه تجهیزات کارشان تا محل مورد نظر

ویژگی های دستگاه های روفکار

این دستگاه ها راه حل های مناسبی برای دسترسی به قسمت های مختلف روی نمای ساختمان های بلند مرتبه و پروژه های بزرگ مانند پروژه های برج های بزرگ استفاده میشود.

این دستگاه ها به این روش عمل میکنند که با استفاده از ریل گذاری روی بام ساختمان استفاده میشود و میتواند علاوه بر حرکت افقی حرکت عمودی هم روی دیوار داشت باشد، این ویژگی در کلایمرهای معمولی وجود ندارد. در این سیستم ها میتوان تمامی حرکت های کاربران را با استفاده از تابلو کنترل موجود داخل کابین دستگاه کنترل کنترل کرد.

حرکت افقی این دستگاه ها به این صورت است که با استفاده از ترولی‌های برقی که روی ریل های آهنی قرار گرفته اند کار میکند و بدنه دستگاه قابلیت گردش روی بام ساختمان و ریل های تعبیه شده روی آن را دارد.

دیگر ویژگی خاص این دستگاه این است که معمولا دارای سیستم بالاکشی اتوماتیک است که میتوان آن را از داخل کابین دستگاه کنترل نمود.

5/5 (2 Reviews)