در سری مقالات پیشین در مورد انواع کلایمرهای مکانیکی و موارد استفاده از آنها صحبت کرده ایم، این نوع هم مانند انواع دیگر دستگاه های کلایمر مکانیکی بوده و با استفاده از سازه های نگهدارنده و به شکل کالاسکه ای در پشت بام وصل میشود.
ساختار وینچ های کشنده در دستگاه های دوچرخه ای به صورتی طراحی شده است که کاربران برای اینکه بتوانند دستگاه را به حرکت در بیاورند باید روی صندلی هایی که در دو طرف کابین دستگاه واقع شده اند بنشینند و مانند پدال دوچرخه دستگاه را با نیرو محرکه تامین شده توسط نیروی پا به حرکت در میاورند.

کلایمر مکانیکی دوچرخه ای

کلایمرهای دوچرخه ای هم مانند سایر بالابرها دارای 4 رشته سیم بکسل فلزی هستد که آنها را به صورت معلق در کنار ساختمان نگه میدارد. ساختار این نوع دستگاه ها به شکلی طراحی شده است که به کاربران امکان جابه جایی تا حداکثر 6 متر را میدهد.
همچنین برای اینکه دستگاه بتواند امنیت بیشتری را برای کاربران تامین کند در آن از ترمزهای Block stop هم استفاده شده است. این ترمز همانند ترمزهای موجود در کلایمر برقی عمل میکند و میتواند دستگاه را در مواقع اضطراری روی سیم های بکسل ایمنی دستگاه ثابت کند.

تفاوت اجاره کلایمر مکانیکی و برقی از نظر اقتصادی

نحوه استفاده از این کلایمر ها بسیار ساده است و در صورتی که قابلیت استفاده از این دستگاه در پروژه های خود را دارید، به سادگی میتوانید از شرکت های مجاز و معتبر اقدام به اجاره کلایمر کنید، هزینه اجاره این دستگاه در مقایسه با اجاره داربست نما کمتر از 50 درصد است و در هر دقیقه میتوان بیش از شش متر در سطح نمای ساختمان جابه جایی داشت.

در صورتی که قصد دارد برای عملیات های سیمان کاری یا نماکاری در سطح ساختمان از این دستگاه ها استفاده کنید. توجه داشته باشید که حداکثر وزنی که این دستگاه میتواند جابه جا کند 450 کیلوگرم است پس از قرار دادن مصالح و افراد بیش از این میزان برروی آن خود داری نمایید.

0/5 (0 Reviews)