کلایمر های پرتابل برقی دوبل هم مشابه سایر دستگاه های کلایمر از 4 رشته سیم برای ساختشان تشکیل شده اند. تنها تفاوت این دستگاه ها از نظر ایمنی این است که وزن این کلایمرها از دستگاه های معمولی خیلی بیشتر است. به همین دلیل برای نگه داشتن و حرکت دادنشان نیاز به نیروی بیشتری در مقایسه با بالابرنماهای معمولی است.

دستگاه های پرتال دوبل با استفاده از یک جفت موتور کار میکنند. و نیروی محرکه آنها توسط این موتور تامین میشود.

این دستگاه ها به طور میانگین قادر به تامین نیروی لازم برای جابه جایی حدود 600 الی 800 کیلوگرم وزن هستند.

موتورهای این دستگاه با استفاده از ترمز مغناطیسی عمل میکند و در صورتی که دستگاه در شرایط اضطرای قرار داشته باشد.

این ترمز ها عمل خواهند کرد و از سقوط کلایمر از ارتفاع بالا جلوگیری میکنند. همچنین ترمزهای Block stop موجود در کلایمرهای دوبل بسیار قوی تر از دستگاه های معمولی عمل میکنند و اگر سیم اصلی پاره شود در کسری از ثانیه دستگاه را روی سیم امنیتی ثابت خواهند کرد.

دیگر مزیت کلایمر دوبل در مقایسه با کلایمرهای معمولی این است که بخش جانبی آن را به سادگی میتوان جدا کرد و در بخش ورود نفرات از آن استفاده کرد.

این نوع از دستگاه های کلایمر را به این دلیل که به اهرم فرود مجهز هستند به راحتی در زمان قطع جریان برق هم به سادگی به پایین ساختمان هدایت میشوند و نیازی نیست تا زمانی که مجددا برق وصل میشود در بالای ساختمان بالا بمانند.

یکی دیگر از بخش هایی که تقریبا در تمامی دستگاه های بالابر وجود دارد تابلو برق آنهاست که امکان کنترل دستگاه را فراهم میکند. تابلو این مدل از دستگاه را میتوان به شکل دلخواه در طبقه پایین و یا بالا قرار داد.

برای کاهش وزن در دستگاه های دوطبقه از فلزات آلومینیوم و گالوانیزه استفاده میشود. در صورتی که دستگاه را از شرکت های معتبر تهیه کنید دستگاه از مواد ایمنی ساخته میشود.

0/5 (0 Reviews)