کلایمر یا بالابر ساختمانی که در زبان انگلیسی به نام Suspended Scaffolding شناخته میشود. از تجهیزات ساختمانی است که از آن به منظور جابه­جایی مصالح یا بعضا نیروی انسانی در پروژه­های ساختمانی و صنعتی استفاده میشود. و انواع مختلفی دارد. بدلیل قیمتی که دارد و نیز مدت زمان نیاز به استفاده معمولا صنعتگران از کلایمر اجاره­ای استفاده میکنند. کلایمرها پلتفرمهایی هستند که معمولا با کابلهایی نگهدارنده کار میکنند. این تجهیزات معمولا بصورت عمودی از بالا جسم و شی مورد نظر را مهار میکنند. یکی از متداول ترین کلایمرها کلایمر دو نقطه­ای یا سکوشناور است بنابراین وقتی این توصیف از کلایمر را میخوانید احتمالا این نوع از کلایمر را بیشتر تصور میکنید. استفاده از کلایمر­ها از قدیم با شکل و شمایل سنتی­تر وجود داشته و امروز با پیشرفت تکنولوژی و صنعت ساختمان­سازی انواع مختلفی از آن برای کاربردهای مختلف تولید شده است. و برای تقریبا هرشرایط و کاربری، تجهیز مناسب آن نیز وجود دارد. شرکت داتام کلایمر در عرضه انواع کلایمر تخصص و تجربه­ای فوق العاده دارد. و آمادگی این را دارد در پروژه­ها کنار شما در تکمیل و ساخت پروژه کیفیت و ایمنی و صرفه اقتصادی را عرضه کند.

کاربری­ های مرسوم کلایمر

8تقریبا کلایمر متداول وجود دارد که در مطلبی جدا مفصلا به آنها خواهیم پرداخت. و همانطور که گفته شد متداول ترین آنها در بسیاری از کشورهای اروپایی نوع سکو شناورآن است. ساختار اساسی کلایمر با استفاده از بازوی مکانیکی که بعضا با کابل حمایت میشود ایجاد شده است. آنها همچنین بعضا به موتورهای الکتریکی مجهز هستند که به کلایمر اجازه میدهد تا جابه­جایی حرکت به سمت بالا و یا پایین داشته باشد. یکی از استفاده­های متداول دیگر آن، در شرکتهایی است که کار شسشتوی نمای ساختمان انجام میدهند. ساختمانهای بلندی که حتما نیاز به این پلتفرم­ها و تجهیزات دارند تا هم نیروی انسانی هم وسائل و تجهیزات لازم جابه­جا شود. همچنین از انواع کلایمرها در صنعت ساختمان سازی برای جابه­جایی مصالح و مواد و ابزار مختلف استفاده میشود تا روند ساخت با سرعت و ایمنی بیشتری طی شود.

انوع خدمات و محصولات شرکت داتام

انواعی از کلایمرها توسط شرکت­های مختلف فروخته و اجاره داده میشوند و پیمانکارها و ساختمان­سازها برای شروع کار با گزینه­های مختلفی روبرو هستند که بنا به نیاز و شرایط باید تعدادی را انتخاب کنند. کلایمرها در موقعیت­های هندسی مختلفی میتوانند در موقعیتهای کمانی شکل، نیم دایره­ای و گوشه­ای در هر دوطرف داخلی و بیرونی نصب و تنظیم شوند ما در شرکت داتام هروسیله و تجهیزی که شما در پروژه یا کار خود نیاز دارید در اختیار داریم. انواعی از کلایمرها (برقی ، برقی معمولی، مکانیکی، بالابر ،منوریل ، روف کار و …) و همچنین ماشین آلات فوم بتن ، فوم شیمیایی و پروتئینی از جمله خدمات و امکاناتی است که شرکت داتام به بهترین شکل و کیفیت به شما ارائه میدهد.

 

کلایمر داتام کلایمر

کلایمر داتام کلایمر

نکاتی ایمنی در استفاده از کلایمرها

از انجاکه شرکت داتام به فاکتور ایمنی بسیار ارزش و اهمین قائل است لازم میداند روی این نکات ایمنی همیشه تاکید داشته باشد. و از همین رو قبل از فروش و اجاره ماشین­آلات و تجهیزات در ابتدا نسبت به یادآوری بعضی از این نکات مهم اقدام میکند. عدم استفاده صحیح از کلایمرها در پروژه­های صنعتی و ساختمانی میتواند منجر به اتفاقات بسیار تلخی گردد. بنابراین لازم است بطور خلاصه در اینجا و البته در مطالب دیگر بصورت مفصل تر به آنها اشاره کنیم.
ایمنی در کلایمرها با ایجاد یک سیستم لنگرگاهی مطمئن و مهندسی شروع میشود. وزن کلایمر و نفرات و تجهیزاتی که بر روی آن هستند باید توسط ساختار اصلی مهار شود همچنین توسط داربست و اتصالاتی که برای نصب کلایمر بکار رفته است.  اتصالاتی که برای پشتیبانی سیستم لنگرگاهی آن نیز مهم است. بر اساس استانداردهای ایمنی که سازمان  OSHA (سازمان ایمنی و بهداشت شغلی: سازمانی در واشنگتن آمریکا که قوانین و استانداردهایی به منظور هرچه ایمن تر شدن فضا و محیط کار برای کارگران تعریف میکند) اعلام کرده است. باید از اتصال و کارکرد صحیح تک تک اجزای کلایمر اطمینان حاصل کرد مثل زنجیره آویز،  بازوها و سکوی متحرکی که در کلایمرها بعضا استفاده میشود که به آن سکوی شناور نیز میگویند.

برخی کلایمرها مثل کلایمرهای سکوشناور قابل تنظیم هستند که به سمت بالا و پایین بنا به نیاز اپراتور حرکت کنند. این نیاز البته کاملا بسته به نوع کاربری کاملا متفاوت است. بنابراین لازم است به جهت استقامت، کلایمر به گونه­ای ساخته و طراحی شده باشد که توان تحمل وزن کارگران و مصالحی که روی آن قرار میگیرند را در حرکت به سمت بالا و پایین داشته باشد. این استقامت چه در حالت ایستا و سکون چه در طی حرکت نباید کاهشی داشته باشد. و البته که قرار گرفتن صحیح آن برای دسترسی مناسب کارگران به هنگام کار بسیار اهمیت دارد. دسترسی که باید بوسیله کلایمر طوری ایجاد شود که آنها راحت­تر بتوانند نمای ساختمان را تعمیر یا شستشو کنند و یا تجهیزی را نصب کنند و … . مسلما ترجیح متخصصان ایمنی این است که مبدا حرکت سکوی کار به سمت بالا و پایین از روی پشت بام و یا از روی سطح زمین باشد.

با ما تماس بگیرید

بسیار خرسند خواهیم شد تا در شرکت داتام پاسخگوی سوالات مختلف شما در مورد کلایمر و اجاره کلایمر و هر موضوعی در رابطه با خدمات و محصولاتی که ارائه میدهیم باشیم.

5/5 (1 Review)