باتوجه به آنکه کلایمرها جایگزین مناسبی برای داربست میباشند ، از این رو بسیاری از سازنده های کشور ترجیح میدهند تا به جای نصب داربست از اجاره کلایمر یا خرید آن در پرژه های خود استفاده نمایند . اجاره بالابر نسبت به نصب داربست دارای مزایایی میباشد.
کلایمرها دارای ایمنی بسیار بالایی بوده وکارفرما با اجاره یا خرید آنها تضمین بالاتری برای ایمنی اجرای در ساختمان ایجاد نموده است ،(کلایمرها به دلیل سیستم ترمز، پاراشوت وسیم بکسل جانبی دارای سیستم ایمنی بالایی میباشند.)
این دستگاه در مقاسه باداربست نما فضای کمتری را اشغال می نماید و پس از پایان زمان اجاره ، به سادگی قابل برگشت یا نگهداری در انبار میباشد.
کارفرما با اجاره یا خرید بالابر سریعتر به هدف خود جهت اجرایی شدن نما کاری خواهد رسید.
اجاره کلایمر از لحاظ اقتصادی در ساختمان های بلندمرتبه بسیار مقرون به صرفه می باشند.
برای پلاستر ونما کاری ،شستن نما وکارهای اجرایی در نماکاری برای یک دوره موقت اجاره نسبت به داربست فلزی کاملا مقرون به صرفه میباشد.
در بحث اجاره پس از عقد قرار داد با کار فرما شرکت ضمن انتقال کامل به محل پرژه نصب و راه اندازی سیستم را انجام داده و آموزشهای لازم را به نماینده کار فرما میدهد و پس از تکمیل مراحل فوق اجاره کلایمر شروع میگردد.
درشرایطی که اجاره کلایمر برای بیش از یک ماه درنظر گرفته شده باشد هزینه نصب و انتقال کاهش می یابد.
گاهی برای ساختمان های بلند مرتبه نیاز به اجاره بیش از یک دستگاه است که با توجه به طول وعرض ساختمان وسرعت مورد نیاز برای اتمام کار تعداد ها تعیین میگردند.
از مزایای دیگر اجاره آن است که کار فرما در صورتی که قسمتی از کار خود را انجام داده و مابقی کار برای مدت زمانی قابل اجرا نباشد میتواند کلایمر را به شرکت باز گردانده واین امر سبب میگردد که اجاره کمتری نسبت به داربست پرداخت نماید زیرا جمع آوری داربست برای مدت کوتاه مقرون به صرفه نمی باشد .
یکی از مشکلات کار روی داربست های فلزی خط سقوط کارگران می باشد . در زمان اجاره، کارگران در سبد قرار دارند که با توجه به نکات ایمنی که در ساخت آنها اجرا گردیده مزیت اطمینان بالایی را ایجاد مینماید
طبق توافق با کارفرما در زمان اجاره کلایمر انتقال نگهدارنده ها و وزنه ها به پشت بام بر عهده کار فرما می باشد وکارشناس شرکت وظیفه نصب وراه اندازی وآموزش راه عهد دار می باشد.
طول سبد ها با توجه به نقشه نما تعیین می گردد، شرکت قبل از ارسال وثبت قرار داد کارشناس خود را جهت بازدید ساختمان فرستاده و با توجه به نیاز مشتری نوع ، متراژ سبد، متراژ سیم بکسل و … در اجاره کلایمر لحاظ میگردد.
اجاره کلایمر در سالهای اخیر میان سازندگان کشور بسیار مورد استقبال قرار گرفته و از این تجهیزات به عنوان تجهیزات نوین ساختمانی استفاده می گردد.
در پروژه های بلند مرتبه وجود این دستگاه در پشت بام سبب میگردد هر زمان که نیاز به نظافت نما باشد دسترسی به نما را آسان نموده وفضای زیادی را اشغال نمی نماید. در بعضی موارد نیز با اجاره ظرف مدت کوتاهی نماشویی صورت می پذیرد. در بعضی موارد نیز جهت ترمیم نما وتعمیرات اجاره مورد استقبال قرار می گیرد.

0/5 (0 Reviews)