کلایمرهای مونوریل را در ساختمان های بلند مرتبه و برج ها به صورت دائمی نصب میکنند. در این سیستم در بالای ساختمان ریل هایی مانند همین سیستمی که در تصویر مشاهده میکنید، نصب شده است، این ریل ها از جنس آلیاژهای الومینیومی ساخته میشوند. به دلیل جنس خاص و اهمیت و امنیت بالای این ریل ها تولید آنها به صورت انحصاری در اختیار شرکت های محدودی است. آسان بالابرهای مونوریل را میتوان یکی از پرکاربردترین انواع بالابرها در بازسازی و مرمت نمای ساختمان معرفی کرد. در این مقاله شما را با مزیت استفاده از کلایمر و کاربردهای آن آشنا خواهیم ساخت.

کلایمر مونوریل
کابین و سبد دستگاه کلایمر در این سیستم به ریل هایی که در قسمت انتهایی ساختمان قرار دارد متصل میشود و در زمان استفاده از آنها به سادگی میتوان روی ریل های ساختمان دستگاه را به حرکت در آورد. عملیات هایی که توسط این دستگاه در ساختمان های بلند مرتبه میتوان انجام داد. عملیات های ترمیم و بازسازی نمای ساختمان، نماشویی و تمام کارهایی که میتوان روی نمای ساختمان انجام داد هستند.

دستگاه های مونوریل به دو دسته تقسیم میشوند

  • دستگاه های ترولی دستی
  • دستگاه های ترولی برقی مکانیکی

مزیت استفاده از کلایمر مونوریل

علاوه بر اینکه این نوع دستگاه کلایمر تمام مزایای یاد شده دستگاه های دیگر را دارد، ویزگی های منحصر به فرد دیگری نیز دارد، مهمترین مزیتی که برای این نوع دستگاه بالابر میتوان گفت، امکان حرکت آن در ارتفاع و روی ریل ها است که به سادگی میتوان این کار را با استفاده از تابلو کنترلی ای که در داخل کابین این دستگاه قرار دارد کنترل نمود، و با استفاده از کلید های کنترلی دستگاه را در موقیت مورد نظر قرار داد. علاوه بر انجام کارهای روتین با استفاده از این دستگاه میتواند در مواقع اضطرای مثل آتش سوزی در طبقات مختلف ساختمان از آن استفاده کرد.

5/5 (1 Review)